Топ теги:
Попередження

Зміна законодавства в сфері управління відходами та що сьогодні робить громада в цьому напрямку

9 Квітня 15:24

Коростенська громада активно залучає зовнішніх експертів для розбудови ефективної системи управління відходами.

Нагадаємо, що 9 липня 2023 року набув чинності новий Закон України «Про управління відходами», згідно якого плани управління відходами розробляються на національному, регіональному та місцевому рівнях на основі статистичних, адміністративних даних центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також даних, отриманих від підприємств, установ та організацій.

В першу чергу розробляється національний план управління відходами (НПУВ), який охоплює всю територію України. НПУВ розробляється терміном на 10 років та затверджується Кабінетом Міністрів України. Фахівцями Міністерства довкілля та природних ресурсів спільно з європейськими експертами відповідно до Директив ЄС підготовлено Національний план управління відходами.

Щодо обласного Плану: регіональний план управління відходами у Житомирській області розроблений, але не затверджений, знаходиться на етапі проходження стратегічної екологічної оцінки (детальніше: том І , том ІІ) . Після внесення відповідних змін, враховуючи показники національного плану управління відходами, він буде знову подаватися на затвердження.

Відповідно до проєкту Регіонального плану управління відходами на території Житомирської області до 2030 року (РПУВ), Житомирська область поділена на 4 зони охоплення (кластери) – Житомирський, Бердичівський, Новоград-Волинський, Коростенський. Територіальні межі кластерів Житомирського регіону враховують адміністративну структуру Житомирської області.

Коростенський кластер має об’єднувати 15 громад: Білокоровицьку, Гладковицьку, Горщиківську, Іршанську, Коростенську, Лугинську, Малинську, Народицьку, Овруцьку, Олевську, Словечанську, Ушомирську, Чоповицьку, Хорошівську, Новоборівську.

08 квітня відбулась онлайн-зустріч представників Коростенської міської ради з представниками міжнародної компанії «ВЕОЛІЯ», яка надає комплексні послуги громадам в сфері управління відходами.

Перший заступник міського голови Володимир Вигівський поділився вже існуючим досвідом громади в системі збору та поводження зі сміттям, а також описав бачення розвитку Коростенського кластеру. Для налагодження комплексної системи управління відходами в Коростенському районі планується створення еко-індустріального парку з сортувальною лінією, подальшою переробкою (в залежності від сфери діяльності інвестора: вироблення тепла або енергії), створення сучасного полігону для залишків, які не підлягають переробці. Коростенська громада минулого року стала ініціатором обʼєднання громад Коростенського району в питанні спільної праці в сфері управління відходами і 10.08.2023 року між громадами було підписано Меморандум про співпрацю . Долучились також і фахівці Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», які допомагають громаді у створенні концепції для розвитку еко-індустріального парку та розробленні місцевих планів управління відходами.

Директор підприємств «ВЕОЛІЯ» в Україні Олександр Королюк зауважив, що досить важливо на етапі залучення інвесторів мати техніко-економічне обґрунтування, сформовану тарифну сітку та гарантії довгострокового ведення бізнесу. За словами пана Королюка, середня вартість захоронення відходів в країнах Європи становить від 25 за тонну.

В результаті онлайн-зустрічі дійшли згоди, що компанія «ВЕОЛІЯ» і в подальшому готова виступати в якості експерта та радника в питаннях налагодження системи управління відходами в Коростенському кластері, а можливо навіть і інвестора.

На разі громада розробляє містобудівні умови для земельної ділянки, де планується створення еко-індустріального парку та спільно з Проєктом USAID «ГОВЕРЛА» працює над розробленням концепції еко-індустріального парку та місцевих планів управління відходами.

 

На зустрічі були присутні:

  • Компанія «ВЕОЛІЯ» в Україні: директор підприємств «ВЕОЛІЯ в Україні» Олександр Королюк, керівник проєктів Ольга Нікуліна.
  • Коростенська міська рада: перший заступник міського голови Володимир Вигівський, заступник міського голови з економічних питань Олександр Ясинецький, начальник управління економіки Володимир Стужук, начальник управління житлово-комунального господарства Валерій Мартинюк, відділ проєктного та інвестиційного менеджменту, представники комунального виробничо-господарського підприємства.

 

Чат-бот Гаряча лінія