Топ теги:
Попередження

Житомирщина долучилася до Всеукраїнської інформаційної кампанії «Робота для ВПО: ти потрібен»

20 Жовтня 10:38

З початку місяця в області стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія «Робота для ВПО: ти потрібен», метою якої є допомога внутрішньо переміщеним особам із працевлаштуванням та інтегруванням в нових умовах.

Її проводить Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України за участі Державної служби зайнятості, обласних військових адміністрацій, громадських та міжнародних організацій, роботодавців та ЗМІ.

У рамках кампанії на Житомирщині організовані заходи з інформування переселенців про послуги служби зайнятості. Також ведеться системна робота з роботодавцями щодо важливості надання робочих місць для працевлаштування ВПО. Велика увага приділяється грантовій програмі «єРобота», що впроваджується з метою надання фінансової підтримки тим, хто прагне започаткувати власну справу або масштабувати бізнес. ВПО мають змогу переглянути актуальні пропозиції роботи на «Єдиному порталі вакансій» або через чат-боти на Телеграм-каналах.

Для ВПО є можливість отримати ваучер на навчання. Це документ, за допомогою якого повністю або частково оплачується вартість навчання у закладах освіти. Ваучери видаються за затвердженим Мінекономіки переліком професій і спеціальностей. Людина, яка бажає змінити професію, набути нових знань і навичок, має можливість одноразово отримати ваучер.

Також, служба зайнятості надає переселенцям широкий спектр соціальних послуг, зокрема:

  • індивідуальне планування працевлаштування;
  • професійне навчання;
  • пошук підходящої роботи та сприяння у працевлаштуванні;
  • надання грантів для створення або розвитку власної справи.

Нагадаємо, що при обласних військових адміністраціях створено Раду з питань ВПО, яка мають на меті допомагати інтеграції внутрішніх переселенців, а також роботі органів місцевої влади для забезпечення прав та інтересів ВПО, в тому числі їх працевлаштуванню.

Щоб врегулювати діяльність таких рад і сприяти їх створенню на всій території України, Кабмін ухвалив Постанову «Про затвердження Типового положення про Раду з питань внутрішньо переміщених осіб». Проєкт документа було розроблено Мінреінтеграції на виконання Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року. Згідно з Типовим положенням про Раду з питань ВПО, вони сприятимуть реалізації регіональної політики щодо внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, їхній адаптації й інтеграції у приймаючі громади. Серед основних завдань таких рад – сприяння забезпеченню соціального захисту ВПО, їх працевлаштування, забезпечення житлом, надання психосоціальної, медичної та правової допомоги тощо.

Куди ВПО звертатися для пошуку роботи

Для внутрішньо переміщених осіб наявність роботи – це важливий фактор інтеграції у приймаючі громади. Тож куди звертатися переселенцям, аби пришвидшити працевлаштування на новому місці, – роз’яснюємо нижче.

Єдиний портал вакансій Державного центру зайнятості. Тут зібрано близько 60 тисяч актуальних вакансій по всій країні. Ознайомитись із вакансіями можна за посиланням https://jobportal.dcz.gov.ua/

Ради ВПО та Координаційні центри підтримки цивільного населення в областях. Всебічно допомагають переселенцям інтегруватися у нові громади.

Місцеві центри зайнятості. Консультують щодо працевлаштування, професійного навчання чи перенавчання, супроводжують на всіх етапах пошуку роботи.

З інформацією про необхідні документи та процес реєстрації ВПО у відділеннях Державного центру зайнятості можна ознайомитись за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/vnutrishno-peremishcheni-osoby

Недержавні служби пошуку роботи. Мають власні списки вакансій.

Урядова програма єРобота. ВПО можуть отримати гранти, скориставшись програмами «Власна справа» чи «Гранти на створення або розвиток власного бізнесу». Дізнатися про умови програм можна за наведеним лінком https://erobota.diia.gov.ua/

Чат-бот Гаряча лінія