Топ теги:
Попередження

З нагоди 85-річчя від Дня народження Сингаївського Миколи Федоровича

12 Листопада 15:00

12 листопада 2021 року, з нагоди 85-річчя від Дня народження Сингаївського Миколи Федоровича, видатного українського поета, автора всесвітньовідомої пісні “Чорнобривці”, відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки на честь великого земляка. Пам’ятний захід був проведений на території Коростенської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1.

Сингаївський Микола Федорович – видатний поет, прозаїк, перекладач та літературознавць, заслужений діяч мистецтв України, лауреат багатьох літературних премій, член спілки письменників України, автор всесвітньо відомої пісні «Чорнобривці». У 1954 році закінчив ЗОШ № 1.

За твори для дітей та юнацтва у галузі дитячої літератури Микола Сингаївський удостоєний найвищої літературної премії імені Лесі Українки та премії Миколи Трублаїні, а його поезії увійшли до книжок шкільних підручників.

За 55 років трудової діяльності з-під пера Миколи Федоровича у різних жанрах побачили світ понад 70 книжок. За останні півстоліття у творчому доробку Сингаївського налічується понад 500 пісень, написаних у співавторстві з багатьма відомими українськими композиторами. У серпні 2020 року літературно-мистецька громадськість України відзначила шістдесятирічний ювілей славнозвісної пісні М. Сингаївського та В. Верменича «Чорнобривців насіяла мати…», яка воістину стала українською народною піснею. А це чи найвище визнання для кожного митця.

Упродовж сорока років Микола Сингаївський виступав як повпред України за кордоном. За межами України його ім`я широко відоме як ім`я перекладача європейського рівня. Микола Сингаївський зробив великий внесок у збагачення братніх слов`янських літератур.

12 листопада 2021 року Миколі Федоровичу Сингаївському виповнилося б 85 років.

Чат-бот Гаряча лінія