Топ теги:
Попередження

Як розпізнати приховану зайнятість?

1 Червня 8:00

Однією з ознак прихованої зайнятості є оформлення працівників погодинно на 2 або 4 години при фактичній роботі 8 годин на день, працевлаштування найманих працівників під виглядом укладення з ними цивільно-правових договорів. При працевлаштуванні найманих працівників під виглядом укладення з ними цивільно-правових договорів  втрачається право на отримання соціальних гарантій передбачених трудовим законодавством.  Необхідно брати до уваги, що цивільно-правові договори застосовуються, як правило, для виконання конкретної роботи, що спрямована на одержання результатів праці, і у разі досягнення цієї мети договір вважається виконаним і дія його припиняється.

Частіше  питання щодо легалізації заробітної плати виникає у суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб. Підприємець, частково приховуючи виручку від реалізації,  виплачує доходи найманим працівникам, які офіційно не зареєстрованих як наймані особи.

Відповідно до ст.265 КЗпП  юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафів  за фактичне  допущення людей  до роботи без оформлення трудового договору, та виплату заробітної плати без нарахування та сплати ЄСВ,  а також за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Звертаємось до осіб, які мають намір працевлаштуватися або вже працевлаштовані у приватних підприємців, вимагайте від них укладання з вами трудової угоди, запитайте чи зареєстрували вас у Пенсійному фонді та чи перераховують за вас єдиний соціальний внесок.
 

 
 

 

 

Чат-бот Гаряча лінія