Топ теги:
Попередження

Шлях до Zero Waste. Досвід Берліну

16 Березня 17:09
♻️ Повоєнне відновлення України має враховувати нові підходи до переробки, сортування та повторного використання відходів. Деякі країни Європи кілька років тому стали на шлях “zero waste” (нуль відходів). Оскільки Україна прямує до членства в Євросоюзі, вкрай важливо переймати європейський досвід поводження з відходами. Це потрібно, щоб попередити утворення нових сміттєзвалищ: станом на 2022 рік їхня загальна площа в Україні перевищує дев’ять тисяч гектарів.
Серед європейських столиць, що взяли на себе зобов’язання дотримуватись принципів “zero waste”, – Берлін. Із 2016 року місцева влада і комунальні підприємства сприяють популяризації повторного використання речей серед містян. А ще підтримують місцеві організації та ініціативи, що працюють у цій сфері. Як-от NochMall — перший в Берліні торговий центр, що продає лише вживані товари.
Чим особливий торговий центр із вживаними товарами? Як працює система заохочення берлінців до повторного використання? Який досвід вже може переймати Україна?
Детальніше тут
*****
За інформацією природоохоронної громадської організації “Екоклуб”
Чат-бот Гаряча лінія