Хто може не використовувати РРО, але забов’язаний вести РК

5 Вересня 16:08

ФОПи 2-4 груп на єдиній системі оподаткування, які торгують вроздріб на території сіл, також можуть не використовувати РРО. Однак вони зобов’язані вести розрахункові книжки. Якщо сума річних доходів підприємців у сільській місцевості в одному пункті торгівлі перевищує 167 мінімальних зарплат, а станом на 1 січня 2023 року — це 1 118 900 грн, то вони також повинні використовувати РРО.

Інші умови та виключення, які все ж зобов’язують підприємців в сільській місцевості мати касовий апарат:

• торгівля в одному об’єкті з продавцями підакцизних товарів (тютюнові вироби, алкоголь);
  • ФОПи торгують через інтернет або дистанційно;
  • сільрада або рада ОТГ ухвалила рішення про обов’язкове використання РРО на території села.

Надаючи наступні види послуг на території сіл та селищ, ФОП 1 групи на єдиній системі оподаткування також мають вести РК:

• ремонт та встановлення побутових машин та пристроїв, радіоелектронної апаратури;
  • ремонту і складання меблів, прибирання та ремонт квартир;
  • догляд за людьми похилого віку, дітьми та хворими;
  • фотографування, приготування їжі, прання білизни;
  • ремонту взуття, швейних та трикотажних виробів, виробів текстильної та шкіряної галантереї, виробів з металу.