Що чекає підприємців з 1 жовтня 2023 року

1 Вересня 9:30

Відповідно до вимог Закону України № 3219 та Закону України від 06 липня 1995 року

№ 265/95-ВР “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» з 1 жовтня

2023 року відновлюється застосування штрафних санкцій за порушення порядку використання РРО/ПРРО (крім санкцій за порушення, що вчинені на окупованих територіях чи територіях бойових дій) уже до всіх суб’єктів господарювання, у кого є обов’язок застосування касових апаратів.

За невидачу фіскального чеку при готівкових розрахунках будуть застосовані  штрафні санкції. До закінчення воєнного стану, але не довше ніж до 01.08.2025 встановлено зменшений розмір штрафних санкцій за незастосування РРО/ПРРО, невидачу розрахункового документу або видачу його на неповну суму покупки, що застосовують до ФОП-єдинників, не платників ПДВ, які здійснюють торгівлю, крім продажу підакцизних, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медпризначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння. Розмір штрафу – 25% вартості проданих з порушенням товарів/послуг за порушення, вчинене вперше та 50% за кожне наступне порушення. Раніше – 100% та 150% відповідно.