Топ теги:
Попередження

Допомога на дітей, які залишились без батьківського піклування, але ще не набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу

22 Березня 15:47
З початку повномасштабної війни щороку близько 4 тис. дітей залишаються без батьківського піклування.
Працюємо над тим, щоби діти виховувалися у родинах, а не в інтернатах чи інших закладах, і тому запроваджуємо новий вид соціальної допомоги для сімей, які тимчасово влаштовують до себе дитину.
Допомога «Дитина не одна» призначається на дітей, які залишились без батьківського піклування, але ще не набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, та влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу. Процес присвоєння дитині такого соціального статусу зазвичай займає до 6 місяців – ось на цей період і призначатиметься допомога.
🔎 Розмір виплати становить:
☛ для дітей до 6 років – 6 407, 5 грн
☛ для дітей від 6 до 18 років – 7 990 грн
☛ для дітей до 6 років з інвалідністю – 8 970, 5 грн
☛ для дітей від 6 до 18 років з інвалідністю – 11 186 грн
🔎 Звернутися із заявою про призначення такої допомоги на 6 місяців до органів соцзахисту населення, ЦНАП або виконавчих органів територіальних громад може:
☛ людина, до якої тимчасово влаштовано дитину, якщо родина постійно проживає в Україні.
☛ представник прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу, в якому тимчасово перебуває дитина.
Надання допомоги може бути продовжено, якщо період тимчасового влаштування дитини в сім’ї рідних чи близьких теж продовжено.
🔗 Детальніша інформація – на нашому сайті за посиланням https://www.msp.gov.ua/news/23610.html
Чат-бот Гаряча лінія