За інформацією Українського екологічного клубу “Зелена Хвиля”
![👀](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tc8/1/16/1f440.png)
Наближаються поминальні дні й на ринках вже купа штучних пластикових квітів. Проте свій яскравий колір “ця краса” втратить вже через кілька місяців, а от негативний вплив на навколишнє середовище триватиме набагато довше.
![☑️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8d/1/16/2611.png)
Квіти виготовляють із синтетичних пластмас, ниток та паперу оброблених парафіном. Під дією сонячних променів, вони можуть не тільки виділяти неприємний запах, а й стати причиною пожежі.
![❌](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tdd/1/16/274c.png)
Штучні квіти категорично забороняється спалювати й закопувати, адже розкладатися вони можуть багато-багато років, а під час горіння виділяють небезпечні для здоров’я людини шкідливі речовини – фенол, формальдегід, оксиди азоту та сірки й діоксини, які мають сильний канцерогенний вплив і є однією з причин розвитку онкологічних захворювань.
![☑️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t8d/1/16/2611.png)
Утилізувати такі квіти відповідно до вимог чинного законодавства наразі неможливо, оскільки в області відсутні відповідні переробні потужності. Тому шкоди від такої “краси” набагато більше.
![📝](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tcc/1/16/1f4dd.png)
На даний час на жаль не існує законодавства, яке б забороняло ввезення в Україну штучних квітів або використання їх. Але, громадянам не обов’язково чекати запровадження заборон і штрафів, просто потрібно усвідомити, яку шкоду несуть такі покупки і свідомо відмовитися від них.
![✅](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t33/1/16/2705.png)
Альтернативою пластиковим квітам можуть стати вінки та букети з живих квітів та хвої, живі квіти, висаджені в ґрунт, газонна трава, сухоцвіти, лампадки, свічки.
Будьмо екологічно свідомими!