Продовжуємо навчатись та здобувати успішний досвід українських муніципалітетів в сфері енергоефективності

10 Квітня 15:50
2 та 3 квітня ініціативою Covenant of Mayors – East (🇺🇦 Угода мерів) було проведено тренінг щодо надання технічної підтримки Підписантам Угоди Мерів: «Планування та реалізація проєктів з використанням енергії Сонця».
👥У тренінгу взяли участь заступники міських голів, енергоменеджери громад-підписантів ініціативи, експерти та практики у сфері енергетики, клімату та відновлюваних джерел енергії, зокрема від представниками Коростенської МТГ були начальник управління житлово-комунального господарства Валерій Мартинюк та енергоменеджерка Анна Сергеєва.
💬Експерти проєкту Угоди Мерів – Maksym Vereshchak та Oksana Kysil розповіли про необхідність середньострокового планування, розглянули інструменти ранжування проєктів, а також обговорили підтримку муніципалітетів в рамках ініціативи Угода Мерів, використання бази даних проєкту «Угода мерів-Схід» та каталогів муніципальних проєктів.
З представниками ГО Екоклуб Андрієм Мартинюком та Дмитро Сакалюк, учасники мали можливість обговорити реальні кейси реалізації проєктів з використанням енергії Сонця.
☝️Важливою частиною програми тренінгу було відвідування учасниками об’єктів, де успішно реалізовані заходи з енергоефективності та відновлюваних джерел енергії. Візит відбувся до:
🔸Рівненської міської лікарні (проєкт з використанням енергії Сонця);
🔸Дитячого садочка у м. Дубно, в якому встановлено тепловий насос;
🔸 Котельні на біомасі в школі м. Дубно;
🔸Фотовольтаїчної станції в лікарні м. Дубно.
🙌Завдяки обміну досвідом між громадами та навчанню представників органів місцевого самоврядування, Україна робить впевнені кроки до сталого енергетичного майбутнього, де кожна громада має можливість стати енергонезалежною та внести свій вклад у боротьбу зі зміною клімату.