Зустріч з керівниками закладів культури та освіти Коростенської територіальної громади

25 Травня 7:00

Вчора відбулись зустрічі міського голови Володимира Москаленка з керівниками закладів культури та освіти Коростенської територіальної громади.

Обговорення були непрості і дискусійні, адже піднімались питання оптимізації наявних мереж закладів культури і освіти в місті та на новоприєднаних територіях. На сьогоднішній день ці питання є актуальним і важливим по всій Україні. Це одне з нагальних завдань органів місцевого самоврядування, оскільки тепер саме на нього покладається відповідальність за сфери, що раніше відносилися до повноважень державних адміністрацій на рівні областей і районів.

Вивчивши ситуацію з наявними закладами культури та ефективністю їх роботи, було запропоновано реорганізацію частини бібліотек у пункти видачі, поєднання ставки бібліотекаря та клубного працівника, тощо. За попереднім планом, реорганізована мережа закладів культури на новоприєднаних територіях і далі буде доступна всім мешканцям громади та надаватиме якісні послуги.
Завдання оптимізації шкіл покликане покращити рівень якості освіти та дати школярам належні умови для навчання – школу, в якій є теплий клас, їдальня, спортивна зала, облаштовані класи з сучасним обладнанням. Є зрозумілим неприйняття громадою інформації про закриття навіть маленької школи, де навчається 5 учнів, вчителі проти пониження ступеню школи чи часткового скорочення робочих місць, батьків турбує організація підвозу дітей до нової школи і т.д. Проте всі розуміють, що сучасний світ змінюється, діти вільніші і швидше сприймають нове, освіта має реагувати і встигати за ними. Якщо не модернізувати школи, не випереджувати викликів часу, історія відкине нас на обочину життя.

Всі питання, проблеми, занепокоєння були обговорені під час наради та внесені до плану роботи відповідної комісії для детальнішого вивчення.