Жіноча Рада міста організувала благодійну поїздку для родин Героїв

16 Травня 13:46

В Міжнародний день сім’ї, за підтримки міського голови Володимира Москаленка, Жіноча Рада міста організувала  благодійний захід для родин загиблих Героїв.

15 травня коростенці з 50 осіб відвідали музей української домашньої ікони і старожитностей «Душа України» в місті Радомишлі.

Під час екскурсії було оглянуто більше 5000 домашніх образів та народні картини з портретами гетьманів України. Ми побачили велику колекцію старовинного українського побуту – сімейні скрині, одяг,  вишиті рушники, праски, плетені непроникливі посудини для води, кераміку та посуд. Човни – довбанки, сільськогосподарський реманент- вози, сани, дитячі люльки та колиски. Дуже зацікавила окрема експозиція посвячена побуту аристократії: старовинні меблі XVIII- XX століття, канделяри, дзеркала, музичні інструменти – усе знаходяться у виставкових залах замку.

Це єдиний у світі музей, серед світових музеїв ікон у Східній Європі, який займає перше місце по масштабу. Музей створений відомим лікарем та громадським діячем Ольгою Богомолець, яка зібрала експонати з усіх куточків світу.

В цей день також відвідали  жіночий монастир в Урочищі Кип’ячому. Гостинно зустріла нас благочинна Єлизавета, яка супроводжувала гостей по всій території та розповіла про історію створення Святого місця і святість обителі.

Ми спільно помолилися за Героїв, подали церковні записки. Після чого бажаючі занурились в цілюще джерело. Господарі жіночого монастиря пригостили нас монастирським чаєм та паскою.

По завершенню благодійної поїздки,  ми подякували всім за гостинність,  побажали здоров’я, життєвого добра та миру на землі.

Жіноча Рада міста висловлює слова вдячності  за надання благодійної допомоги:

• народному депутату Верховної Ради України Володимиру Арешонкову за оплату витрат на автобус;
  • директору музею української домашньої ікони і старожитностей «Душа України» Ользі Богомолець за надання благодійності (відвідати музей безкоштовно);
  • голові благодійного фонду «Spas Korosten» Ользі Огородник.

Голова Жіночої  Ради міста               Світлана ЗАГОРУЙКО.