Збережемо традицію гостинності та культурну спадщину нашого краю

8 Лютого 15:14

Нематеріальна культурна спадщина українського народу — явище унікальне, неповторне і багатогранне. Кожна з наявних у світі культур країн, кожен народ, нація, зокрема й українська, неповторні і є невід’ємною складовою скарбниці світової культури.

Питання збереження нематеріальної культурної спадщини є важливим і для нашої громади. Тому, в міському палаці культури імені Тараса Шевченка пройшов семінар «Нематеріальна культурна спадщина. Елементи нематеріальної культурної спадщини, як самоідентифікація громади».

Учасниками семінару були міський голова Володимир Москаленко, заступник міського голови Наталія Чижевська, представники виконавчого комітету Коростенської міської ради, заступник директора з наукової роботи Державного наукового центру збереження культурної спадщини від техногенних катастроф, кандидат історичних наук Олександр Васянович та культурні діячі Коростенської громади. Головним питанням обговорення було – збереження традицій та культури рідного краю, яка надзвичайно багата своєю неповторною самобутністю.

«До об’єктів охорони нематеріальної культурної спадщини віднесено звичаї, обряди, свята, усні традиції, виконавські мистецтва, знання і звичаї, знання і навички, пов’язані з традиційними ремеслами, кулінарні рецепти», – говорячи про захід, повідомила Лариса Бондар, заступник начальника відділу культури і туризму виконавчого комітету Коростенської міської ради.

«А Коростенщина славиться не тільки дерунами та кулінарними стравами а й килимами, –  про що у своїй презентації наголосив заступник директора з наукової роботи Державного наукового центру збереження культурної спадщини від техногенних катастроф, кандидат історичних наук Олександр Васянович, – тому необхідно вивчати,  досліджувати дане питання, для того щоб закарбувати мистецтво вашого регіону не тільки в пам’яті народній, а й світовій».

Міський голова Володимир Москаленко, відвідавши захід підкреслив, що попри всі буденні життєвонеобхідні проблеми нашої громади, воєнний стан, культура є не від’ємною частиною не тільки нашої громади, а й всіх народів, це наша ідентичність, яку ми відстоюємо у війні з росією. Тому є необхідність зберігати її матеріальні, і нематеріальні надбання.

Немає культури – немає народу. Тому культуру потрібно плекати, відроджувати, бо знищення культурної спадщини призведе до нівелювання важливої складової частини народу, як єдиної спільноти. Потрібно досліджувати власні традиції і на світовому рівні заявляти про їх унікальність.