Засідання робочої групи з питань соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 09 квітня 2024 року

9 Квітня 16:14

Не пройшло і місяця, як виникла потреба зібрати робочу групу з питань соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

«Робоча група не проводила засідання три тижні, але це не значить, що ми не працювали. Наразі юристи, представники громадськості та органів місцевого самоврядування аналізували стан проблеми та напрацьовували пропозиції кожен зі свого напрямку. Хочу зазначити, що на 15 березня  було три тисячі триста осіб, яким було знято доплати, а на сьогоднішній день вже таких пенсіонерів чотири тисячі п’ятсот дванадцять. Динаміка така – приблизно тисяча справ переглядається в місяць і ситуація стає проблемною. Тому, найближчим часом в Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів, за нашої ініціативи, відбудеться засідання круглого столу у форматі онлайн на платформі ZOOM. У заході візьмуть участь народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, громадських організацій та засоби масової інформації. Темою круглого столу буде: «Соціальне забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Нагальні питання та їх вирішення в умовах воєнного стану». Тому ми і зібралися з вами сьогодні, щоб згуртовано напрацювати питання, які наша робоча група хоче підняти на майбутньому засіданні та хто представлятиме інтереси пенсіонерів-чорнобильців на цьому засіданні, стосовно, яких було порушено право на отримання доплат відповідно закону», – з вступним словом звернувся до членів робочої групи, з питань соціального захисту осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи народний депутат України Володимир Арешонков.

Члени робочої групи запропонували та досконало опрацювали основні питання які необхідно  винести на розгляд Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів: питання правомірності норми в Держбюджеті на 2024 рік, якою всупереч законодавству мінімальну зарплату запроваджено як розрахункову одиницю та встановлено її величину в сумі 1600 гривень для нарахувань за рішеннями судів; в наступному році не допустити  застосовування норми 1600 гривень; в період дії воєнного стану не допустити перегляд  зон забруднення територій внаслідок Чорнобильської катастрофи;  тлумачення статей 37 та 39 Закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».