Топ теги:
Попередження

Засідання робочої групи представників Коростенської громади та району щодо питання нарахування доплат окремим категоріям громадян (Чорнобильцям) за рішеннями судів

20 Листопада 13:11

І знову гостро постає питання про доплати до пенсій чорнобильцям

20 листопада відбулось засідання робочої групи представників Коростенської  громади та району і онлайн участь представників Овруцької, Білокоровицької, Лугинської та Народицької громад, за ініціативи народного депутата України Володимира Арешонкова,  щодо питання нарахування доплат окремим категоріям громадян (Чорнобильцям) за рішеннями судів.

Було обговорено офіційну відповідь Міністра соціальної політики України Оксани Жолнович: «Відповідно, судові рішення щодо виплати доплат до пенсій непрацюючим пенсіонерам за проживання у відповідній зоні радіоактивного забруднення, що обчислюється виходячи з розміру мінімальної зарплати, які надходитимуть на виконання до органів Пенсійного фонду України після 1 січня 2024 року  мають обчислюватися із показника 1600 гривень. Отже, призначення раніше розміри доплат до пенсій зменшенню не підлягають»

На дану відповідь, Володимир Арешонков, як координатор робочої групи,  наголосив: «Така відповідь викликала як задоволення так і обурення в громадах, особливо негативних репостів в соціальних мережах. Тому виникла необхідність зібрати робочу групу і обговорити дане питання.  Виходячи з відповіді, яку нам надала Міністерка необхідно провести  виїзні засідання 2-х профільних комітетів Верховної Ради, і ми очікуємо, що ці засідання відбудуться до кінця поточного року. На засіданнях потрібно підняти та обговорити два важливих питання:  питання  соціальної справедливості – одні вже подали до суду і отримують доплати, інші не подавали і нічого не отримують та друге питання щодо відміни Чорнобильської зони».

До обговорення листа Міністра соціальної політики Оксани Жолнович активно долучились перший заступник голови Коростенської міської ради Володимир Вигівський та начальник відділу соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи управління соціальної політики Коростенської районної державної адміністрації Дмитро Бовсуновський. В ході піднятих питань було вирішено  направити листи до Міністерства юстиції України та Державну судову адміністрацію України для більш детального роз’яснення питання виплат доплат за рішенням суду пенсій непрацюючим пенсіонерам за проживання у відповідній зоні радіоактивного забруднення.

Володимир Арешонков, як народний депутат України направить депутатський запит до Верховної ради України для роз’яснення питання чорнобильських доплат.

Чат-бот Гаряча лінія