Топ теги:
Попередження

З 1 квітня штрафи за порушення законодавства про працю збільшились

5 Квітня 8:20

Відповідно до закону про держбюджет-2024 мінімальна заробітна плата з 1 квітня зросла до 8000 грн. При цьому загальні підстави відповідальності за порушення законодавства про працю залежать саме від розміру мінімалки (стаття 265 КЗпП). Отже з 1 квітня зросли і санкції для роботодавців.

Перш за все, 80 тисяч грн штрафу доведеться заплатити за кожного працівника, щодо якого скоєно одне з наступних порушення:

  • фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту);
  • оформлення працівника на неповний робочий час або за трудовим договором з нефіксованим робочим часом у разі фактичного виконання роботи протягом усього робочого часу;
  • виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків.

Хоча, нагадаємо,  що до юридичних осіб та ФОП, які є платниками єдиного податку першої-третьої груп спершу застосовують не штраф, а попередження.

Однак при повторі порушення протягом двох років штраф виросте аж утричі – до 240 тисяч грн.

Крім того, з 1 квітня за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці штраф буде становити 16 тисяч грн за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради, звертається до всіх фізичних та юридичних осіб коростенської громади, та просить оформлювати трудові відносини з найманими працівниками згідно чинного законодавства України, адже використання незадекларованої праці зменшує економічні можливості України та нашої громади під час війни.

Повідомити про факти “нелегальної праці”, “зарплат у конвертах” на території Коростенської міської територіальної громади можна по телефону 5-04-39 або по email upszn@korosten-rada.gov.ua.

Чат-бот Гаряча лінія