Як поводити себе на воді у літній час
Рятувальники області закликають населення суворо дотримуватися правил безпечної поведінки під час відпочинку біля води
З початку літа рятувальники вже дістали з місцевого ставка в м. Андрушівка Бердичівського району тіло 46-річного потопельника. За аналогічний період купального сезону 2021 року кількість жертв водяної стихії становила 2 людини. І хоча ці невтішні показники і не вкрай великі, потрібно задуматися над своєю безпекою вже зараз, адже літо триває і потім може бути вже запізно.
Фахівці ДСНС наголошують, що у більшості випадків тонуть люди, котрі вміють плавати і самовпевнено запливають далеко від берега, нерідко відпочиваючі перебувають у стані алкогольного сп’яніння і обирають для купання місця стихійного відпочинку. Саме там, де немає рятувальних постів, дозвілля і стає вкрай небезпечним. Зокрема, можна потрапити у потік холодної води, швидкої течії, може схопити судома тощо. Закінчуються трагічно і спроби переплисти водойму, пірнання зі скель, каміння та пірсів, купання наодинці, коли у випадку небезпечних ситуацій немає поруч людей, які могли б надати допомогу.
Тож, об’єднавши свої зусилля, рятувальники ДСНС долучили до спільної превентивної роботи і фахівців ювенальної превенції, які разом упродовж літнього періоду дбатимуть про безпеку відпочивальників на водних акваторіях Житомирщини. Шляхом безпосереднього спілкування та поширення наочної агітації – саме у такий спосіб триватиме навчання відпочивальників правилам безпечного дозвілля, як і стосовно купання, так і щодо недопущення пожеж через необережне поводження з вогнем в екосистемах.
Рятувальники вкотре застерігають, відпочивати потрібно тільки виключно у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Відповідно до рішень органів державної влади та органів місцевого самоврядування в області дозволено купатися лише на 5 пляжах – у містах Житомирі, Коростені, Бердичеві та Новоград-Волинському. На цих об’єктах організована робота рятувальних постів місцевих комунальних аварійно-рятувальних служб на воді, проводиться роз’яснювальна робота та здійснюється патрулювання акваторій. Безпечніше перебувати на воді у світлу пору доби. Купатися ж дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18 градусів С, а повітря – не нижче +24 градусів С.
Особливо страшно, коли на водоймах тонуть діти. Тому рятувальники і правоохоронці звертаються до батьків! Необхідно пояснювати своїм дітям прості правила безпечної поведінки. Можливо ті знання, які ви дасте своїй дитині, у майбутньому врятують чиєсь життя.
Ну і наостанок, наголошуємо, що найбільш небезпечний ворог відпочиваючих – це алкоголь, бо під його дією людина втрачає самоконтроль і не може адекватно діяти у випадку небезпеки. Більшість чоловіків тонуть саме у стані алкогольного сп’яніння!
Отож відпочивайте з розумом. І пам’ятайте – відповідальність рятує життя!