Вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

14 Грудня 14:29

В Україні 14 грудня вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Попри негоду,  сьогодні біля пам’ятного знаку Чорнобильській трагедії зібралися ліквідатори, працівники виконавчого комітету Коростенської міської ради разом з секретарем ради Олександром Олексійчуком та заступниками міського голови. Зібрались,  щоб  вшанувати пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС. Присутні поклали квіти до пам’ятного знаку в пам’ять померлих ліквідаторів, які віддали своє життя рятуючи народ України і увесь світ.

«День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС було затверджено Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Дату 14 грудня було обрано не випадково. Саме в цей день 2000 року було закінчено роботи з будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком атомної станції і  АЕС була повністю зупинена. Ми завдячуємо вам, ліквідатори,  за ваш героїзм самовідданість, за те, що ви зупинили ядерну загрозу не тільки для України, а й для всього світу». – Звернувся до присутніх секретар Коростенської міської ради Олександр Олексійчук.

За мужність, самовідданість, високий  професіоналізм, виявлені під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, за активну громадську позицію ліквідаторів було нагороджено подяками та грамотами від міського голови Володимира Москаленка, Житомирської обласної військової адміністрації  та громадської організації «Союз ветеранів ліквідації Чорнобильської катастрофи в м. Коростень та Коростенському районі».

Прикладом мужності та героїзму були дії ліквідаторів, які працювали в зоні радіаційного забруднення. Ми пам’ятаємо Героїв, які віддали життя та здоров’я у боротьбі з радіаційним лихом.