Всеукраїнська науково-практична конференція «Історико-культурна спадщина Коростенщини: дослідження, збереження, популяризація»
28 листопада в Міському палаці культури ім. Т. Шевченка відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Історико-культурна спадщина Коростенщини: дослідження, збереження, популяризація».
Загалом в конференції взяли участь науковці, дослідники, краєзнавці, культурні діячі та представники місцевої громади.
До вітального слова було запрошено міського голову Володимира Москаленко, який наголосив про важливість культурного розвитку та відбудови древлянського краю:
«Наші люди повинні пишатися тим, де вони проживають. В кінцевому результаті залучати інвестиції для реконструкції та відбудови історико-культурної спадщини, задля кращого життя».
Начальник управління культури та туризму Житомирської ОВА Анатолій Душко, закликав громадськість до залученості та підтримки місцевих дослідників:
«Коростенщина багата матеріально культурною спадщиною, тому потрібно підтримувати місцевих краєзнавців. Ми маємо підняти з глибин історію рідного краю та передати її нашим нащадкам».
На конференції були представлені результати багаторічної праці краєзнавців Коростенщини, а також до нас завітали дослідники з Києва, доповідаючи про традиції народної культури краю, моделі поведінки в українській сім’ї, оказіональні обряди під час посухи на Коростенщині. Особливий інтерес в учасників конференції викликало дослідження постчорнобильської культури Українського Полісся, до якого була залучена українська поетеса Ліна Костенко.
Також організатори висловили вдячність усім учасникам і наголосили, що дослідження, збереження, популяризація історико-культурної спадщини є обов’язком кожного громадянина. Це інвестиція в наше майбутнє, яка забезпечує культурну різноманітність, економічний розвиток і збереження цінностей, що роблять нас унікальними.