Впровадження системи соціальних послуг для дітей з інвалідністю та їхній сімей –  обмін досвідом

23 Жовтня 8:37

В Україні триває процес трансформації системи соціальних послуг на місцевому рівні. Особлива увага приділяється послугам, спрямованим на раннє виявлення та втручання для ефективної допомоги дітям та їх сім’ям, які цього потребують. Роль територіальних громад у цьому процесі надважлива для соціальної підтримки найбільш вразливих категорій населення шляхом підвищення якості надання послуг. Головні спеціалісти УПСЗН виконавчого комітету Коростенської міської ради Марина Снігур та Євгенія Білюк 21 та 22 жовтня були запрошені до громади Львова для ознайомлення з досвідом щодо впровадження системи соціальних послуг для дітей з інвалідністю та їхніх сімей. Учасники навчального візиту відвідали Центр соціальних послуг та реабілітації «Джерело», Центр «Емаус», який підтримує осіб з особливими потребами, контакт-центр інформаційної підтримки для сімей в складних життєвих обставинах, центр соціальної підтримки для дітей та сімей «Рідні» та з функціонуванням соціального готелю. Протягом двох днів головні спеціалісти ознайомились з особливостями надання послуг установами та організаціями міста Львова, робота яких спрямовані на облаштування належного інклюзивного простору в громаді, підтримку сімей які виховують дітей з інвалідністю, сімей, що потрапили в складні сімейні обставини та постраждали від домашнього насильства.