Відбулося громадське обговорення вартості проїзду

12 Січня 11:35

Відбулося громадське обговорення вартості проїзду в автобусах, що працюють на міських маршрутах

11 січня в залі засідань виконавчого комітету Коростенської міської ради відбулося громадське обговорення проекту «Про вартість проїзду в автобусах, що працюють на міських маршрутах». В обговоренні взяли участь заступник міського голови Олександр Ясинецький, депутати міської ради, перевізники, представники громадськості.

До виконавчого комітету надійшли звернення перевізників про необхідність підняття тарифу до 10 грн. у зв’язку зі значним здорожчанням дизпалива, метану і підняттям мінімальної заробітної плати. Під час обговорень міська влада дійшла згоди на компромісну ціну в 9 грн. Відповідний проєкт рішення розглядатиметься на черговому засіданні виконкому 19 січня 2022 р.

Свої пропозиції та зауваження щодо формування тарифу на перевезення у маршрутних таксі висловили депутати, представники громадських організацій. Основні зауваження стосувались недотримання графіків руху, антисанітарії у салонах та незадовільний технічний стан автобусів. Серед пропозицій – не збільшувати або компенсувати 50%  вартості проїзду для пенсіонерів.

Інформуємо, що у випадку підняття тарифу змін в перевезенні пільгових категорій пасажирів не відбудеться. Крім того, перевізники за власний рахунок перевозять та і в подальшому будуть перевозити наступні категорії пільговиків:

1. Учасників бойових дій Другої світової війни, Афганістану та інших прирівняних громадян до цієї категорії, в т.ч. учасників АТО;
  2. Осіб, які отримали інвалідність внаслідок війни (І, ІІ, ІІІ група);
  3. Членів сім’ї загиблих учасників АТО;
  4. Осіб з інвалідністю І групи;
  5. Осіб з інвалідністю по зору І групи та 1 супроводжуючу особу;
  6. Дітей дошкільного віку та дітей шкільного віку до 10 років включно (1-4 класи початкової школи);
  7. Дітей-сиріт та дітей-інвалідів.

Всі інші пільгові категорії пасажирів мають можливість скористатись 2 пільговими місцями в салоні автобусів за 50% вартості проїзду.

Пенсіонери старше 70 років, котрі мають рівень доходів нижче ніж 3470 грн (соціальна податкова пільга) мають можливість отримати квитки на 50% вартості проїзду в міському транспорті (видає управління праці та соціального захисту населення).