Відбулася підсумкова нарада бібліотечних працівників громади

16 Лютого 12:35

14 лютого у читальній залі центральної бібліотеки за участю начальника відділу культури і туризму виконавчого комітету Коростенської міської ради Ольги Козаченко, директора міського Палацу культури ім.Т.Г.Шевченка Володимира Желєзка, заступника директора міської школи мистецтв ім. А.Білошицького Зінаїди Собченко відбулася підсумкова нарада бібліотечних працівників ПБ Коростенської МТГ. Зустріч було проведено за визначеною темою «Бібліотеки ПБ КМТГ: простори співдії, місця сили та майданчики емоційного розвантаження».

Розпочався захід хвилиною мовчання… від початку повномасштабного вторгнення на територію України ряди наших небесних захисників поповнилися акторами, художниками, скульпторами, мовознавцями, істориками, представниками інших мистецьких професій; серед них і представники бібліотечної сфери.

Директор Публічної бібліотеки Коростенської МТГ Галина Боцман зробила акцент на основних напрямках роботи бібліотек в умовах сьогодення, зауваживши, що впродовж  2023 року вектор діяльності ПБ КМТГ базувався на основних викликах: питанні національної ідентифікації, піднесенні національного духу, внутрішньої єдності, популяризації національних традицій і звичаїв.

Детально зупинилася на волонтерській роботі, яка вже другий рік продовжується у бібліотечних закладах, бо ж бібліотекарі ні на мить не забувають, завдяки кому мають можливість жити і працювати, популяризувати книгу, бо книга – то є зброя. Загалом у грошовому еквіваленті колективу вдалося залучити 47 000 гривень, за які закуповувались різного роду товари, продукти, що передавались в різні волонтерські організації для наших захисників. Згадала і про офлайн зустрічі з  письменниками, поетами всеукраїнського рівня, нашого краю та українців, які нині живуть і творять за кордоном.

Провідний методист ПБ КМТГ Світлана Коржук ознайомила присутніх з емоційно-розвантажувальним вектором діяльності бібліотек ПБ. Наголосила на тому, що, організовуючи просвітницькі та пізнавальні заходи у 2023 році, бібліотечні фахівці мали на меті створити у своїх закладах майданчики змістовного, комунікативного, креативного, культурного дозвілля задля покращення душевного стану та емоційного розвантаження жителів громади. Були представлені відео роботи фахівців ПБ та друковані видання, які також є своєрідним емоційним розвантаженням для жителів громади.

Начальник відділу культури і туризму Ольга Козаченко у своєму виступі подякувала бібліотечним фахівцям за роботу у 2023 році і  наголосила, що бібліотеки ПБ КМТГ були і залишаються інформаційними центрами громади, де мешканці можуть зустрітися, поспілкуватися, емоційно відпочити та цікаво провести час.

Грамотами та подарунками були нагороджені переможці конкурсу на краще декламування творів Олександра Олеся «З далеких берегів до рідної країни летить по світу слово солов’їне».

У цей важкий для нашої держави час бібліотеки ПБ КМТГ активно працюють, щоб нести українське слово, українську книгу, звичаї і обряди, нести українську ідею, підтримувати захисників і свою громаду, бо в єдності – наша сила й омріяна Перемога!