У Коростені відбулася нарада щодо запобігання пожежам в екосистемах Житомирщини
Як запобігти пожежам в екосистемах Житомирщини? Це питання стало головною темою наради, що відбулася 28 березня у сесійній залі Коростенської міської ради. Метою наради було координація дій всіх органів задля запобігання таким випадкам.
Участь взяли народні депутати, представники ДСНС, Національної поліції, Державної екологічної інспекції, лісових господарств та місцевого самоврядування Житомирської області.
Нараду провів народний депутат України Арсеній Пушкаренко, який виступив одним із її ініціаторів та координував обговорення ключових питань.
Доповідали:
– Начальник Державної екологічної інспекції Поліського округу Євгеній Медведовський, який розповів про екологічні наслідки спалювання сухостою та необхідність посилення контролю.
– Сергій Заєць керівник філії “Столичний лісовий офіс” ДП “Ліси України” доповів про стан галузі та заходи протипожежної безпеки.
– Юрій Іванюк, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Житомирській області, наголосив на необхідності притягнення до відповідальності порушників.
– Начальник головного управління ДСНС України в Житомирській області Дмитро Нікулеско заявив, що готові надати техніку для боротьби з пожежами, тож наразі є можливість звернутися з офіційним листом щодо її отримання.
– Ігор Рябинський, керівник КАП “Житомироблагрополіс”, зазначив, що займання часто починаються з полів, тому необхідно активізувати роботу з сільськими головами, щоб покращити комунікацію та донести інформацію про відповідальність.
Також слово було надано міському голові Володимиру Москаленку, який підкреслив важливість узгоджених дій:
“Ми маємо працювати разом. Голови громад, правоохоронці, екологи – всі мають бути залучені до вирішення цієї проблеми. Людям потрібно пояснювати не лише ризики, а й те, що за підпал є відповідальність. Якщо не буде спільного підходу, ми щоразу боротимемося з наслідками, а не з причиною.”
За підсумками наради було вирішено:
– продовжити роботу над координацією та поінформованістю населення,
– розглянути питання доступу до замінованих територій,
– запропонувати створити резерв паливно-мастильних матеріалів,
– запропоновано створити інспекторів в сільських громадах,
– зібрати окремо сільських голів для спільної наради задля впливу та поширення інформації по населеним пунктам.
Учасники наради подякували один одному за конструктивний діалог і наголосили на важливості спільної роботи для попередження пожеж у регіоні.