В Житомирі 15 березня відбувся тренінг в рамках проекту «USAID. Говерла»

16 Березня 8:21

В сучасному баченні та розвитку територіальної громади важливе місце займає комплексний план просторового розвитку території громади. Необхідність розроблення та подальшого затвердження даного документу полягає в тому, що він дає можливість перетворити бачення щодо майбутнього громади в інструмент управління її розвитком. Він вирішує у межах території усієї громади питання:
• визначення функції території
• забезпечення соціальною, транспортною та інженерною інфраструктурою
• формування сприятливого середовища для жителів
• створення умов для розвитку місцевого бізнесу та залучення інвестицій.
А для того, щоб всі громади володіли знаннями та сучасними навиками якісного розроблення даного стратегічного документу в Житомирі 15 березня відбувся тренінг на тему «Процедурні та методичні рішення реалізації підготовчого етапу розроблення комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади» в рамках
проекту «USAID. Говерла» для представників громад Житомирської області. Учасниками стали фахівці в сфері містобудування, землевпорядкування, проектного менеджменту, заступники голів територіальних громад та власне голови територіальних громад.
Протягом тренінгу слухачі опанували зміст та структуру комплексного плану, структуризацію завдань підготовчого етапу комплексного плану, індикатори просторового розвитку громади, опрацювали вимоги до рішення місцевої ради про розроблення комплексного плану.
За допомогою роботи в групі фахівці сформували набір індикаторів просторового розвитку громади, склали перелік ймовірних наслідків в результаті прийняття комплексного плану та SWOT-аналіз просторового плану розвитку.
На заході були присутні і працівники виконавчого комітету Коростенської міської ради спільно з заступником міського голови Володимиром Корнійчуком, які опрацювали законодавчу базу, методи та аналіз комплексного плану просторового розвитку громади.