Топ теги:
Попередження

В Коростені відбувся регіональний семінар публічного обговорення: «Війна і суспільство. Чому зараз важливо бути чуйними»

26 Квітня 10:53

В межах ІІ національної кампанії «Чуйність перемагає насильство. Зроби крок» в Коростені відбувся регіональний семінар публічного обговорення: «Війна і суспільство. Чому зараз важливо бути чуйними».

У заході взяли участь міський голова Володимир Москаленко, начальник Коростенської РВА Олег Рябой, представники Національної поліції, Коростенської окружної прокуратури, охорони здоров’я, відділу освіти, члени громадських організацій, керівники та спеціалісти управлінь та відділів, які уповноважені проводити превентивну, правову та психологічну допомогу з проявами насильства.

«Коростенська громада тісно співпрацює з ООН та ЄС в різних проєктах, які спрямовані на покращення рівня життя, фізичного та ментального здоров’я всіх верств населення нашої громади. Ми використовуємо найкращі практики Америки та Європи, адаптуючи їх під реалії нашого життя. Тема сьогоднішнього обговорення дуже актуальна. Нажаль, прояви насилля в сім’ях є, ця  ситуація ускладнюється тим, що зараз в країні військовий стан. Для вирішення даної проблеми долучаються всі структурні підрозділи виконавчої влади, які відповідальні за даний напрямок, органи правопорядку, громадські організації. Коростенська міська рада, виконавчий комітет йде на зустріч різним програмам, намагається в межах співфінансування створювати умови для попередження та подолання кризових ситуацій та негативних проявів в  суспільстві. Дякую Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції за те, що вони піднімають дане питання в громадах, а ми в свою чергу готові до співпраці, до навчання, до участі в різних проєктах», – звернувся до учасників семінару міський голова Володимир Москаленко.

Метою заходу було закріпити розуміння, що насильство є неприйнятним та продовжувати змінювати культуру спілкування таким чином, щоб розвивати небайдуже суспільство, яке стало більш свідоме в період  війни, та об’єднати громадян, які реагують на випадки насильства.

Головне питання  для обговорення – це  спільна координація зусиль органів влади, громадських організацій, правоохоронних органів, небайдужих громадян в боротьбі з негативними проявами в громадах та розуміння того:

  • як будувати спілкування на тлі війни;
  • як комунікувати з цивільними та військовими;
  • як підтримувати родини, що пережили втрату;
  • як не допустити домашнього насильства;
  • які можуть бути ініціативи допомоги родинам ВПО;
  • як ефективніше допомогти родинам постраждалим від домашнього насильства.

Захід проведено за  ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Громадською організацією «UA
Experts» за підтримки Фонду ООН в галузі народонаселення, UNFPA.

Чат-бот Гаряча лінія