Уряд Німеччини компенсує українським МСП до 30% вартості інвестицій.

16 Лютого 10:33

Програма «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»  підтримає фінансування інвестиційних проєктів українських мікро-, малих та середніх підприємств в умовах війни – компенсує до 30% від вартості відповідних проєктів.

Фокус підтримки зосередиться водночас як на релокованих підприємствах, так і на нерелокованих, які планують здійснювати інвестиції у свою виробничу діяльність.

Загальний бюджет ініціативи становитиме 2,4 мільйона євро, включно з 1,3 мільйона євро як початковою сумою доступною для грантів.

Фінансування надасть Уряд Німеччини. Реалізовуватиме ініціативу  німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH у партнерстві з German Sparkassenstiftung, Фондом розвитку підприємництва та, на першому етапі, з двома українськими банками – Банком «Львів» та «Ощадбанком».

Максимальний розмір інвестиційного проєкту, який може бути виданий банком в межах ініціативи, становить 240 000 євро в гривневому еквіваленті (без ПДВ), з них максимальна сума гранту для кінцевого бенефіціара становитиме до 30 000 євро. Взяти участь в ініціативі зможуть підприємці без обмеження за видами економічної діяльності.

Вимоги до учасників програми зокрема такі:

• ними мають бути мікро-, малі та середні підприємства;
  • не менше 70% бізнесу має перебувати у приватній власності;
  • бізнес має існувати не менше одного року;
  • мають бути позитивні результати діяльності (прибуток) принаймні за 2021 рік;
  • бізнес не може класифікуватися як високоризиковий відповідно до стандартів НБУ;
  • учасники повинні дотримуватися екологічних та соціальних стандартів відповідно до чинного законодавства України.

Щоб узяти участь, підприємцю потрібно звернутись до одного з банків-партнерів ініціативи та підтвердити відповідність вищезазначеним критеріям. У разі їх прийнятності, банк-партнер надає кредит для фінансування бізнес-проєкту, після успішної реалізації якого підприємець отримує грант. Бенефеціари програми також матимуть змогу отримати консалтингову допомогу для подальшого розвитку бізнесу.

Детальна інформація за посиланням: https://www.giz.de/en/worldwide/101583.html