6 Червня 16:46

4-6 червня в місті Київ відбувся навчальний тренінг «Управління публічними фінансами в інтересах дітей та його роль у відновленні на місцевому рівні». В тренінгу взяли участь представники громад з Кіровоградської та Житомирської області.

Коростенську міську територіальну громаду представляли: заступник міського голови Олександр Синицький,  начальник управління праці та соціального захисту населення Ігор Єсін, начальник відділу державних соціальних допомог УПСЗН Людмила Чистякова, головний спеціаліст відділу економіки Ганна Железняк.

Головними завданнями тренінгу було  ознайомити учасників заходу з концепцією належного врядування у галузі публічних фінансів, роль ЮНСЕФ у цьому процесі; розкрити взаємозв’язок стратегічних та поточних цілей розвитку громади; визначити інструменти ефективного управління; вивчити кращі практики залучення внутрішніх та зовнішніх джерел фінансування та проаналізувати досвід бюджетування в контексті впливу на розвиток громади в умовах відновлення України та її євроінтеграційного поступу. Всі поставлені завдання були спрямовані на дитиноцентриське та гендерно-орієнтоване бюджетування у громаді, залучення коштів та зміцнення фінансової, економічної, демографічної стійкості громади.

Модератором тренінгу виступила кандидат економічних наук, координаторка проєктів із соціальної політики та управління публічними фінансами, UNICEF, Юлія Сибірянська. Фасилітатором – експерт Київської школи економіки (КШЕ) Ігор Кобрин. Тренери зустрічі: Джессіка Рута  Х’ярранд, Назар Миклюк, Тарас Деркач, Катерина Максименко(UNICEF), Андрій Мужевський, Оксана Цюпа (КШЕ). Мета тренерів була: сформувати в учасників тренінгу(вміння бачити та реалізовувати цілі та проєкти) у сфері публічних фінансів з урахуванням інтересів дітей і гендерного орієнтованого підходу та розширити компетентність місцевих органів влади в управлінні публічними фінансами з пріоритетом забезпечення дітей та молоді. Кожен учасник тренінгу отримав сертифікат про навчання та повернеться у свої громади з певним багажем знань для реалізації поставлених перед ними завдань.