Соціально-психологічна підтримка в період війни

26 Квітня 14:03

Війна – це стрес, від якого залишаються психологічні травми у багатьох людей. Наскільки великі, залежить від багатьох обставин, у тому числі від внутрішнього світу людини. Саме соціально-психологічна підтримка, ментальне здоров’я людей є важливим чинником сталого розвитку суспільства.

З ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та за сприяння першої леді України, у співпраці з Урядовою Уповноваженою з питань гендерної політики та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Коростенській міській громаді було проведено групове заняття з ВПО, сім’ями військовослужбовців та загиблих в період війни, жінками які потерпіли від насильства на тему «Війна і суспільство: чому зараз важливо бути чуйними».

«Психологічний стан та психічне здоров’я під час військових дій є вкрай важливим. Багато людей переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають тривогу й паніку. Тому вкрай важливо вміти опанувати себе в критичних умовах, знати як допомогти собі, близьким підтримувати здоровий психічний стан в критичних умовах, що ми сьогодні з вами і обговоримо» – розпочинаючи заняття, підкреслила психолог мобільної бригади соціально-психологічної допомоги Коростенського району Юліана Матвійчук.

В дружньому колі було обговорено питання:

• про вміння чути один одного та коректно обговорювати складні теми задля того, щоб зробити наше суспільство більш стійким та об’єднаним під час війни;
  • правила і поради з ненасильницьких комунікацій;
  • чому важливо не «мірятися» горем;
  • як війна може вплинути на стосунки з оточенням, як цього можна уникнути або адаптуватися;
  • як боротись з агресією і станом роздратованості на фоні постійних стресових станів;
  • як впоратися з образою та агресією щодо тих, хто живе у більш спокійних регіонах;
  • як впоратися з почуттям провини, якщо ви живете на умовно безпечній території;
  • як рухатися до єднання та взаєморозуміння під час війни.

Захід організовано за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Громадською організацією «UA Experts» за підтримки Фонду ООН в галузі народонаселення, UNFPA.