Соціально-психологічна підтримка в період війни
Війна – це стрес, від якого залишаються психологічні травми у багатьох людей. Наскільки великі, залежить від багатьох обставин, у тому числі від внутрішнього світу людини. Саме соціально-психологічна підтримка, ментальне здоров’я людей є важливим чинником сталого розвитку суспільства.
З ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та за сприяння першої леді України, у співпраці з Урядовою Уповноваженою з питань гендерної політики та за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Коростенській міській громаді було проведено групове заняття з ВПО, сім’ями військовослужбовців та загиблих в період війни, жінками які потерпіли від насильства на тему «Війна і суспільство: чому зараз важливо бути чуйними».
«Психологічний стан та психічне здоров’я під час військових дій є вкрай важливим. Багато людей переживають виснаження, спустошення, втому, відчувають тривогу й паніку. Тому вкрай важливо вміти опанувати себе в критичних умовах, знати як допомогти собі, близьким підтримувати здоровий психічний стан в критичних умовах, що ми сьогодні з вами і обговоримо» – розпочинаючи заняття, підкреслила психолог мобільної бригади соціально-психологічної допомоги Коростенського району Юліана Матвійчук.
В дружньому колі було обговорено питання:
- про вміння чути один одного та коректно обговорювати складні теми задля того, щоб зробити наше суспільство більш стійким та об’єднаним під час війни;
- правила і поради з ненасильницьких комунікацій;
- чому важливо не «мірятися» горем;
- як війна може вплинути на стосунки з оточенням, як цього можна уникнути або адаптуватися;
- як боротись з агресією і станом роздратованості на фоні постійних стресових станів;
- як впоратися з образою та агресією щодо тих, хто живе у більш спокійних регіонах;
- як впоратися з почуттям провини, якщо ви живете на умовно безпечній території;
- як рухатися до єднання та взаєморозуміння під час війни.
Захід організовано за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції спільно з Громадською організацією «UA Experts» за підтримки Фонду ООН в галузі народонаселення, UNFPA.