Топ теги:
Попередження

Бюджет міської територіальної громади

Бюджет Коростенської міської територіальної громади в структурі бюджетної системи України

Як скористатись?

Інформація

Бюджет для громадян – це офіційний державний портал з відкритими даними про публічні фінанси: державний та місцеві бюджети. На порталі представлено глосарій бюджетних термінів, надано інформацію про бюджетний процес та його учасників, представлені показники державного та місцевих бюджетів.

Портал було створено за ініціативою Міністерства фінансів України у 2018 році на виконання Концепції ІАС “Прозорий бюджет” та запиту громадськості.
Портал призначений для інформування в доступній формі широкого кола громадськості про бюджетну політику України, щоб всі версти населення розуміли, на що витрачаються кошти платників податків. Портал створює можливості для прозорого діалогу влади з громадськістю з питань планування та виконання бюджету на державному та місцевому рівнях. За допомогою візуалізації покращується сприйняття та розуміння даних. Державний веб-портал “Бюджет для громадян” відповідає кращому міжнародному досвіду у сфері відкритості публічних фінансів.

На порталі представлено планові показники державного бюджету, доступні дані про виконання державного та всіх місцевих бюджетів (доходи, видатки, кредитування та фінансування), а також дані про державний борг. Отже, кожна людина може дізнатись про доходи і видатки своєї громади та приймати участь у формуванні та затвердженні бюджету.

Інструмент BOOST-аналіз – це унікальний інструмент, який розроблено за методологією Світового банку. Його створено для аналізу бюджетів усіх рівнів: від села до держави, в розрізі як доходів, так і видатків, який використовують аналітики та експерти. Інструмент BOOST є невід’ємною частиною порталу “Бюджет для громадян”.
Фактично, BOOST-аналіз є «рентгеном» у сфері публічних фінансів. Він покликаний сприяти підвищенню прозорості публічних фінансів, поліпшенню процесів прийняття рішень завдяки аналізу даних бюджетів усіх рівнів з боку аналітиків та громадських активістів.

BOOST-аналіз допомагає самостійно формувати різновимірні таблиці використовуючі дані показників бюджетів. Також даний інструмент дозволяє здійснювати глибоку аналітику бюджетної політики, аналізувати тенденції в розрізі бюджетів. Йдеться про аналіз всіх частин бюджету: доходів, видатків, фінансування та кредитування. Це важливий інструмент також для студентів та викладачів, які пишуть свої дослідження на теми у сфері публічних фінансів.

Усі дані на порталі подані у машиночитному форматі та можуть бути вивантажені за допомогою публічного АРІ.

Типові питання

Чат-бот Гаряча лінія