Топ теги:
Попередження

Щоденні поради від Держенергоефективності. Як зберегти тепло взимку?

19 Жовтня 16:51

Як зберегти тепло взимку та заощадити на опаленні?

Поради з питань енергоефективності та лайфхаки, які застосовуються у всьому світі.

– Більша частина тепла з будинку втрачається трьома шляхами: через двері та вікна, через дах та через зовнішні стіни. Відповідно, їх слід утеплювати.
– Найкращий спосіб зберегти тепло та заощадити до 40% витрат на опалення (газ, електрику, інше паливо) – це комплексно утеплити оселю!

Натомість якщо Вам недоступна така можливість, то принаймні:

– Перевірте стан вікон у кожній кімнаті. Через старі, неенергозберігаючі вікна втрачається до 10% теплової енергії.

– Встановіть сучасні енергозберігаючі склопакети – в оселі стане тепліше. Маєте лічильник тепла чи живете у приватному будинку – ще й заощадите.

– Перевірте систему опалення, радіатори, проконсультуйтеся з фахівцем.

– Опалювальні прилади та радіатори будуть більш ефективними, якщо їх не затуляти меблями, важкими шторами, одягом або декоративними панелями.

– Встановіть лічильник теплової енергії (за технічної можливості).

– Встановіть термостатичні регулятори на радіаторах опалення (за технічної можливості) і контролюйте температуру в будинку, квартирі чи окремій кімнаті.

– Подбайте про герметизацію щілин у вікнах і дверях. На щілини може припадати приблизно 15-25% втрат тепла у будинку протягом усієї зими.

– Переконайтеся у відсутності щілин у віконних рамах. Якщо є щілини – усуньте їх спеціальним скотчем, поролоновим чи прогумованим ущільнювачем.

– Перевірте, чи немає щілин у місцях кріплення підвіконня, а якщо вони є, то заповніть їх монтажною піною чи силіконовим герметиком.

– Протяг може бути великим джерелом тепловтрат. Тож слідкуйте за закриттям вікон і дверей у кожній кімнаті.

– Товстий килим знижує тепловитрати, які йдуть через підлогу.

– Зберігайте затишок за допомогою щільних завіс на вікнах. Розтуліть їх, щоб сонячне тепло нагрівало Ваш будинок природним шляхом, залишайте їх щільно затуленими у похмурі, вітряні дні та вночі.

 

За інформацією ДЕРЖЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ 

Чат-бот Гаряча лінія