Щоденні енергоефективні поради від Держенергоефективності
Як заощадити на платіжках за електроенергію? Використовувати щодня прості енергоефективні поради
Енергоефективність в нашому житті набуває дедалі більшого значення. Мова йде як про цивілізований підхід до використання ресурсів (руху до декарбонізації усіх сфер життя), так і про зменшення суми в наших платіжках за комунальні послуги.
Ще більшу актуальність це питання отримало зараз, коли країна-агресор ракетами та атаками безпілотників завдала значної шкоди енергетичній системі України.
За підрахунками спеціалістів, якщо почати використовувати енергію ефективно, то можливо зменшити суму в платіжці вашої родини до 2 разів і при цьому не обмежувати себе у комфорті!
Варто лише усвідомити, що енергозбереження – це не відмова від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів з більшою користю.
Що для цього потрібно
Щоб сплачувати за електроенергію менше та мати вдома комфортні умови, достатньо лише контролювати свої енерговитрати та скорегувати побутові звички.
І ось деякі прості поради комплексного підходу до енергоефективності:
1. Вимикайте світло, залишаючи приміщення. За статистикою, близько 30% електроенергії витрачається на освітлення порожніх приміщень.
2. Користуйтеся зональними настільними лампами, бра та торшерами. Не витрачайте енергію на повне освітлення приміщення.
3. Користуйтеся LED-лампами. Такі лампи споживають до 10 разів менше електроенергії, ніж лампи розжарювання бо вони витрачають енергію лише на світло, а не на тепло.
4. Датчики руху – можливість заощаджувати електроенергію, коли вона не потрібна. У багатоквартирних будинках їх варто встановити у коридорах, під’їзді, на сходах та інших місцях спільного користування. У приватному будинку – біля дверей та на подвір’ї.
5. Вимикайте електроприлади, якими не користуєтесь, з розетки – не залишайте їх в «режим сну». За статистикою, це дозволяє зменшити рахунок в платіжках до 8%.
6. Користуйтеся побутовими електроприладами з класом енергоефективності «А» або «А+» та передбаченими в них еко-функціями. Така техніка дозволяє зменшити споживання електроенергії на 30-50%.
7. Використовуйте пральні і посудомийні машини в режимі повного завантаження. При неповному завантаженні такої техніки, перевитрати електроенергії становлять 10-15 %.
8. Правильно експлуатуйте електроплиту. Використовуйте посуд з рівним дном та діаметром, що дорівнює конфорці – це дозволить заощадити 5-10 % електроенергії.
9. Правильно експлуатуйте холодильник. Не встановлюйте його біля газової плити/опалювальних приладів та на прямому сонячному промінні. Не ставьте в холодильник гарячу їжу та дотримуйтесь оптимального температурного режиму в приміщенні – у приміщенні, де температура досягає 30 градусів тепла, холодильник споживає удвічі більше електроенергії.
10. Вчасно очищуйте порохотяг. На третину заповнений мішок для збору пилу збільшує витрати електроенергії на 40%.
11. Правильно експлуатуйте електрочайник – кип’ятіть лише необхідну кількість води та регулярно очищуйте його від накипу. Чайник з накипом збільшує використання електроенергії до 30%.
12. Правильно експлуатуйте електричний бойлер. Вимикайте його, якщо протягом тривалого часу не користуєтесь. Не налаштовуйте бойлер на максимальну температуру нагрівання.
13. Навчіть дітей контролювати енерговитрати та навчайте енергоощадливим звичкам.
Це основні і досить прості поради, які допоможуть кожній родині заощадити на електроенергії і зменшити рахунок у своїй сімейній платіжці.