Топ теги:
Попередження

Що робити при виявленні вибухонебезпечних предметів

26 Жовтня 11:55

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, обстрілів всієї території нашої держави з різного типу озброєння на землі або в ній лишаються залишки боєприпасів або навіть нерозірваних снарядів. Також небезпечні предмети можуть бути замасковані і виглядати як побутові речі, залишені без нагляду.
Рятувальники закликають громадян бути уважними і обережними.
Рятувальники нагадують, що боєприпаси, гранати та міни можуть виглядати як вибуховий пристрій, а можуть бути замасковані під звичайні побутові речі – сумку, іграшку чи телефон. Тому потрібно бути обережними та не наражати себе на небезпеку.
Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, що здатні за певних умов вибухати. Натрапити на небезпечну знахідку сьогодні можна практично скрізь: на приватних земельних ділянках, у полях, лісосмугах, парках, річках, ставках і навіть просто на вулицях.
При виявленні підозрілого предмету категорично забороняється:
– торкатися і пересувати його
– заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати
– користуватися поряд із ним засобами радіозв’язку, мобільними телефонами, адже вони можуть спровокувати вибух
– здійснювати на пристрій звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини отруйні та чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.
У разі знаходження вибухонебезпечного предмета негайно повідомляти за номером 101 або 102.

Чат-бот Гаряча лінія