Що пропонує служба зайнятості внутрішньо переміщеним особам

6 Березня 9:11

З 1 березня 2024 року змінився порядок призначення соціальної допомоги людям зі статусом ВПО.

Так, після призначення допомоги працездатні члени родини мають обрати один зі способів сприяння своїй зайнятості:

• працевлаштуватись;
  • зареєструватись як ФОП;
  • подати заявку на участь у грантовій програмі з метою отримання коштів на створення або розвиток власного бізнесу;
  • подати заявку на отримання ваучера на навчання;
  • стати на облік у центрі зайнятості.

У центрі зайнятості громадяни, які є зареєстрованими безробітними, мають можливість:

• пройти безоплатне професійне навчання. Зокрема, отримати ваучер на навчання – документ, що дає змогу безоплатно підвищити кваліфікацію або отримати нову професію за переліком зі 124 професій і спеціальностей;
  • отримати грант на створення або розвиток бізнесу. Пропонується дві програми, якими можуть скористатись ВПО:
  1. “Власна справа” – розмір мікрогрантів становить від 50 до 250 тис. грн;
  2. Грант для ветеранів – передбачає три варіанти надання грантів на суми, які не можуть перевищувати 250 тис. грн, 500 тис. грн та 1 млн грн відповідно.

Крім того, перебуваючи на обліку в центрі зайнятості під час воєнного стану, протягом 90 днів громадяни мають змогу отримувати допомогу по безробіттю.

https://www.kmu.gov.ua/news/vnutrishno-peremishcheni-osoby-shcho-proponuie-sluzhba-zainiatosti служба зайнятості.