Санаторно-курортне лікування осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України

15 Липня 13:38

Санаторно-курортне лікування осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради інформує, що постановою Кабінету міністрів України від 22.02.2006 № 187 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 № 120) затверджено Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних у містах (у разі їх утворення (крім м. Києва) рад (далі – Порядок).

Відповідно до пункту 2 Порядку за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою КПКВК 2507110 «Соціальний захист осіб з інвалідністю», особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України (далі – постраждалі особи) забезпечуються пільговим санаторно-курортним лікуванням або виплатою компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування (далі – компенсація).

Постраждалі особи мають право на пільгове санаторно-курортне лікування строком на 18 календарних днів або на одержання компенсації не пізніше ніж через 12 місяців після звільнення з місць несвободи (пункт 10 Порядку).

Для взяття на облік для забезпечення пільговим санаторно-курортним лікуванням постраждалі особи подають  до органу соціального захисту населення за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання, а внутрішньо переміщені особи за  фактичним  місцем  проживання  згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи заяву, до якої додаються наступні документи:

• копіяпаспорта громадянина;
  • медичнадовідка закладу охорони здоров’я за формою № 070/о;
  • копіяреєстраційного номера облікової картки платника податків;
  • копіядокумента, що встановлює факт позбавлення постраждалої особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України відповідно до статті 4 Закону України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей»;
  • документпро сплату повної вартості послуг санаторно-курортного лікування, отриманих протягом не менше ніж 18 календарних днів, що засвідчує проходження постраждалою особою санаторно-курортного лікування (для одержання компенсації).

За більш детальною інформацією можна звернутися до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради за адресою: м. Коростень, вул. Шевченка, буд. 8, каб. 4.