Топ теги:
Попередження

РЯТУВАЛЬНИКИ ЗАСТЕРІГАЮТЬ

24 Травня 14:16
Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправної шкоди природі і державі. Найбільша їх кількість, як правило, припадає на весняно-літній-період, на вихідні і святкові дні, коли природу відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання кількості джерел згорання.
Тисячі пожеж внаслідок спалювання сухої рослинності на полях, городах, відкритих територіях в Україні вже стали свого роду національною катастрофою.
У більшості випадків причина виникнення пожеж в екосистемах – сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи уваги на необхідність суворого дотримання правил пожежної безпеки.
Працівники Коростенського РУ ГУ ДСНС України у Житомирській області рекомендують суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, особливо під час відпочинку на природі, і не провокувати виникнення пожеж в екосистемах.
Рятувальники нагадують населенню про дотримання основних правил пожежної безпеки:
не спалюйте суху траву або листя на присадибних ділянках, це може перерости у неконтрольоване горіння;не розводьте відкритий вогонь поруч із сухою рослинністю та господарчими будівлями;не розкидайте недопалки та сірники на суху підстилку;не залишайте без нагляду розпалені багаття та не дозволяйте дітям розводити вогнища;не створюйте смітники в лісових насадженнях та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;приберіть місце погашеного вогнища, переконайтесь, що горіння відсутнє;не залишайте непогашеними багаття;не розводьте багаття у лісових масивах;не засмічуйте місце відпочинку;при сильних поривах вітру відмовтесь від розпалювання вогнища.
Дії під час пожежі:не панікуйте та не приймайте поспішних рішень;обов’язково повідомите пожежну службу за телефоном: «101»;незначний вогонь спробуйте загасити водою, ґрунтом, піском або щільною тканиною;з небезпечної зони виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню;будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони загрожують падінням та можуть травмувати.    Нагадуємо, що за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також спалювання стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення передбачено відповідальність відповідно до чинного законодавства.

Чат-бот Гаряча лінія