Рекомендації Міністерства охорони здоров’я України щодо заходів, які необхідно здійснювати на потерпілих внаслідок повені територіях
Рекомендації Міністерства охорони здоров’я України
щодо заходів, які необхідно здійснювати на потерпілих внаслідок повені територіях
За даними прогнозу Державної служби України з надзвичайних ситуацій через коливання температурного режиму можуть спостерігатись виникнення надзвичайних ситуацій або ускладнення в життєдіяльності населення.
Під час відлиг і формування тало-дощових паводків або раннього розвитку водопілля можливі підтоплення окремих населених пунктів та об’єктів господарювання.
Також в умовах низького температурного фону можуть бути ускладнення ситуації внаслідок заторів льоду та різкого підняття рівня води.
Доводимо Рекомендації Міністерства охорони здоров’я України щодо заходів, які необхідно здійснювати на потерпілих внаслідок повені територіях:
1. Використання питної води з підземних джерел водопостачання (колодязі, каптажі, бювети, тощо) повинно бути заборонено, у тому числі для господарських потреб, у зв’язку з інтенсивним хімічним та бактеріологічним її забрудненням.
Централізоване питне водопостачання на територіях, що постраждали внаслідок повені дозволено у разі відсутності перевищень її нормативних показників.
Питне водопостачання населення повинно забезпечуватися привізною та фасованою питною водою.
2. Налагодити постачання населенню продуктів харчування гарантованої якості. Зокрема, забезпечити хлібом, продуктами харчування у вигляді сухих пайків, а також організувати гаряче харчування з використанням пересувних (польових) кухонь, які гарантують якість та безпеку приготовленої їжі. Бажано створити систему громадського харчування на місцях.
3. Організувати та здійснити заходи з дезінфекції та дератизації на потерпілих від повені територіях для профілактики інфекційних хвороб, розмноження та міграції мишовидних гризунів – переносників збудників природно-вогнищевих інфекційних хвороб.
4. Після сходу води з ґрунтового покриву необхідно:
провести рекультивацію земель (очистити поверхню грунту від сторонніх предметів: гілля, будівельних конструкцій,сміття, тощо та перекопати городи присадибних ділянок на глибину 20-25 см;
індивідуальні вигрібні вбиральні (туалети), в разі переповнення водою, спорожнити за допомогою асенізаційних машин та продезінфікувати хлорним вапном, або іншими дезінфекційними засобами призначеними для цього;
колодязі звільнити від нанесеного бруду, спорожнити, почистити, та продезінфікувати в них воду за допомогою хлорпатронів;
провести дератизацію в місцях можливого скупчення мишовидних гризунів;
трупи загиблих тварин і птиці зібрати та захоронити на скотомогильниках під контролем фахівців територіальних органів Держпродспоживслужби.
В подальшому організувати проведення дослідження ґрунту на наявність у ньому токсичних сполук (отрутохімікати, важкі метали, нітрати тощо), яєць та личинок геогельмінтів, збудників інфекційних хвороб і провести заходи з рекультивації територій.
Відділ з питань цивільного захисту
виконавчого комітету міської ради