#ПрозорістьТаПідзвітність: Розвиток відкритих даних у місцевому самоврядуванні. Тренінг Open Data Academy у Житомирі

12 Серпня 16:26

Одним із ключових заходів в рамках Open Data Academy став тренінг на тему «Діджиталізація органів місцевого самоврядування: підвищення обізнаності у сфері роботи з відкритими даними», який відбувся на базі Поліського національного університету.

У заході взяли участь заступник начальника ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Лопушанський, а також понад 70 представників обласних, районних військових адміністрацій (ОВА, РВА) та територіальних громад, які активно займаються питаннями цифрової трансформації та впровадження відкритих даних.

Основною метою заходу було сприяння впровадженню політики відкритих державних та муніципальних даних, поширення успішних практик, а також підвищення обізнаності учасників щодо важливості та можливостей використання відкритих даних. Учасники тренінгу отримали можливість ознайомитися з ключовими аспектами роботи з відкритими даними, дізналися про їхню цінність, джерела та вплив на суспільство.

“Діджиталізація органів місцевого самоврядування та впровадження відкритих даних є ключовими чинниками розвитку сучасного суспільства. Це дозволяє забезпечити прозорість, ефективність та доступність роботи органів влади для громадян. Відкриті дані — це не тільки нові можливості для громад, але й шлях до підвищення довіри між державою та суспільством”, — підкреслив Костянтин Лопушанський.

У процесі навчання були розглянуті наступні теми:

• Що таке відкриті дані та їхня цінність: Учасники дізналися, які дані можна вважати відкритими та які переваги вони надають як громадянам, так і державним органам.
  • Де шукати відкриті дані: Було представлено основні джерела відкритих даних, а також обговорено методи їхнього пошуку та використання.
  • Вплив відкритих даних: Тренери розповіли про те, як відкриті дані можуть впливати на розвиток суспільства, економіки та бізнесу.
  • Загальні кейси використання відкритих даних: Учасники ознайомилися з реальними прикладами успішного використання відкритих даних для створення сервісів та продуктів.
  • Політика відкритих даних: Було розглянуто нормативно-правове, організаційно-кадрове та технічне забезпечення політики відкритих даних на рівні держави та муніципалітетів.
  • Як готувати дані до оприлюднення: Експерти надали практичні рекомендації щодо підготовки та оприлюднення відкритих даних, зокрема розбір шаблонів типових документів.

Експертка з відкритих даних Фонду Східна Європа Марина Остренська детально розповіла учасникам про специфіку роботи з відкритими даними, їхнє значення та перспективи впровадження на місцевому рівні.

Ця активність стала можливою завдяки партнерству з Міністерством цифрової трансформації України та підтримці проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що реалізується за підтримки USAID і UK Dev. Виконавчим партнером з реалізації проєкту є Фонд Східна Європа.

Довідково. Open Data Academy — це важлива ініціатива, спрямована на розвиток сфери відкритих даних на рівні місцевого самоврядування та підвищення кваліфікації державних службовців. Цей проєкт має на меті підтримати процеси цифрової трансформації в Україні, забезпечуючи ефективну та прозору роботу органів влади.