Топ теги:
Попередження

Проводяться інформаційно-роз’яснювальні рейди з питань праці

24 Лютого 15:19

23.02.2023 року, начальником відділу з питань праці та головним спеціалістом з охорони праці УПСЗН проведено інформаційно-роз’яснювальний рейд з питань легалізації праці та охорони праці з фізичними та юридичними особами які використовують найману працю по вул. Торговій та вул. Героїв Чорнобиля. В ході рейду було перевірено 15 суб’єктів господарювання, із них, у 8х виявлено неоформлених найманих працівників. Тобто, 53% перевірених суб’єктів господарювання ведуть свою господарську діяльність без належного оформлення трудових відносин з працівниками (стажування). Нагадуємо, що чинне законодавство про працю не передбачає проходження стажування особою, яка бажає працевлаштуватися шляхом укладання трудового договору для перевірки її кваліфікації та навиків роботи або отримання таких.
ФОП які використовують працю без оформлення трудових відносин було надано пам’ятки та попереджено щодо відповідальності у вигляді накладання штрафних санкцій, що згідно зі статтею 265 Кодексу законів про працю України становить 10-кратний розмір мінімальної зарплати за кожного працівника, або 67 000 грн станом на 01.01.2023 року.

Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради, звертається до всіх фізичних та юридичних осіб коростенської громади, та просить оформлювати трудові відносини з найманими працівниками згідно чинного законодавства України, адже використання незадекларованої праці зменшує економічні можливості України та нашої громади під час війни.

Повідомити про факти “нелегальної праці”, “зарплат у конвертах” на території Коростенської міської територіальної громади можна по телефону 5-04-39 або по email upszn@korosten-rada.gov.ua.

Чат-бот Гаряча лінія