Топ теги:
Попередження

Протидії гендерно зумовленому та домашньому насильству

27 Жовтня 13:44

Насильство щодо жінок виступає одним з головних порушень прав людини, причини якого пов’язані з наявною нерівністю між чоловіками та жінками та Гендерною дискримінацією.                                                                                                                                 

24 та 25 жовтня в конфересійному залі  міського палацу культури ім.Т.Г Шевченка за адресою вул. Грушевського 3, проходив тематичний тренінг «Домашнє та гендерно зумовлене насильство: знаю,запобігаю, впливаю». До участі запрошувалися представники  громадських організацій, активісти і лідери думок Коростенської громади. Працювали з даного питання і представниці  Жіночої  Ради міста. 

Під час роботи в період спілкування розглянуто багато актуальних питань: психологічний аспект, принципи підтримки постраждалої особи, надання першої психологічної та необхідної допомоги, огляд українського законодавства у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі.                                                                                   

В період навчання учасники тренінгу працювали в групах, де проходили обговорення різних складних ситуацій, які виникають  з постраждалими та детальне ознайомлення з законодавством України, щодо даного напрямку. Як вважають і організатори, і учасники заходу, це необхідно кожному з нас.

Толерантне ставлення суспільства до насильства, відчуття сорому примушує жінок, приховувати навіть від найближчого оточення образи та побиття. Що є проблемою в реагуванні на випадки домашнього насильства та гендерно зумовленого насильства з боку правоохоронних органів. Як підсумок роботи, ми маємо пам’ятати, що Україна бореться з таким явищем, як насильство, не лише на теренах війни із зовнішнім ворогом, але й з будь-якими проявами насильства всередині нашої країни. Ми не повинні допускати насильства .

Проведення заходу забезпечувалось виконавчим партнером UNFPA з протидії та запобіганню гендерно зумовленому насильству, що здійснюється за фінансової підтримки уряду Канади.

 

                                           Голова Жіночої Ради міста         Світлана  ЗАГОРУЙКО

 

Чат-бот Гаряча лінія