Про грантову підтримку малим агровиробникам (Заявки на бюджетну допомогу подаються в Державний аграрний реєстр (ДАР) з 1 травня до 30 червня 2024 року)

19 Червня 8:47

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення щодо надання грантової підтримки малим агровиробникам. Відповідне розпорядження прийнято на черговому засіданні 04 червня 2024 року № 495-р «Питання спрямування коштів, залучених від Міжнародного банку реконструкції та розвитку, Міжнародної асоціації розвитку, Міністерству аграрної політики та продовольства».

На сайті Урядового порталу відмітили, що залучені грантові кошти дозволять, у першу чергу, забезпечити фінансову підтримку аграріям, які:

– мають у власності чи користуванні до 120 га оброблюваних угідь;

– утримують до 100 корів;

– утримують до 500 маточного поголів’я кіз або овець.

Отже, за рахунок додатково спрямованих Мінагрополітики коштів сільгоспвиробник може отримати таку підтримку:

– 4000 грн на один гектар оброблюваних угідь;

– 7000 гривень на одну корову всіх напрямів продуктивності;

– 2000 грн на одну голову кіз або овець.

Програма державних дотацій доступна для фізичних та юридичних осіб, які є власниками або орендарями земель сільськогосподарського призначення, зареєстрованих у Державному земельному кадастрі, Державному реєстрі речових прав та мати зареєстрованих тварин у Реєстрі тварин.  Якщо ж власник/ця передав свою земельну ділянку в оренду або суборенду, право на отримання державної допомоги має лише орендар/суборендар.

Діє програма на всій території України, за винятком громад, які розташовані в зоні бойових дій, тимчасово окуповані або перебувають в оточенні (згідно з переліком Мінреінтеграції).

Як аграріям подати заявку на державну дотація

Заявки на бюджетну допомогу подаються в Державний аграрний реєстр (ДАР) з 1 травня до 30 червня 2024 року.

Для отримання бюджетної дотації спершу необхідно увійти або зареєструватися у Державному аграрному реєстрі. Покрокову інструкцію для реєстрації особистого кабінету наведено на зображенні нижче.

Після реєстрації потрібно зробити наступні кроки для подання заявки:

Увійти в особистий кабінет ДАРу на www.dar.gov.ua.

Перевірити відомості про власних тварин у розділі “Тварини”. Для розрахунку очікуваної суми субсидії варто відфільтрувати список тварин за статтю “Корова”.

Відкрити програму в розділі “Доступні програми” – “Подати заявку” навпроти назви програми.

Розрахувати бажану суму дотації: помножити кількість власних корів з реєстру на 7000 грн. Отриманий добуток вказати у відповідному полі заявки.

Відповісти на запитання в опитувальнику, надати згоду на проведення уповноваженими особами моніторингу та оцінювання достовірності наданої інформації як документально, так і шляхом перевірки за місцем здійснення діяльності. Після цього натиснути “Подати заявку”.

Далі система згенерує заповнену заявку згідно з формою, затвердженою Мінагрополітики. Далі потрібно підписати заявку за допомогою КЕП.

У разі схвалення заявки на державну дотація, у кабінет на підпис надійде Договір про отримання бюджетних коштів з Укрдержфондом.

Невдовзі після підписання договору з боку заявника на рахунок, на вказаний у заявці рахунок, надійдуть кошти.