Даманський Ян Юрійович

12 Квітня 10:06

Даманський Ян Юрійович

Народився 18 травня 1991 року в селищі Нова Ушиця (також вказується Новий Уренгой, Тюменська область, РРФСР — а в 1992 році батьки з маленьким Яном переїхали на постійне місце проживання в селище Нова Ушиця). Навчався в Гулянецькій школі; Головинському вищому профтехучилищі. У 2010 році був призваний на строкову військову службу. Після повернення працював на ПАТ «Ушицький комбінат будматеріалів».

Мобілізований 20 березня 2014 року, водій роти польового зв’язку 3-го батальйону 30-ї ОМБр. Побував у травні 2014-го в короткотерміновій відпустці, освідчився, почали готуватися до весілля.

Загинув 13 серпня 2014 року під час боїв у прикордонній зоні в Донецькій області —наступали частини терористів уздовж російсько-українського кордону з артилерійським обстрілом. Разом з Яном загинули майор Микола Лісовський, майор Сергій Гордієнко, капітан Олег Обухівський, сержант Олександр Гордійчук та ще один військовослужбовець, особа якого остаточно не встановлена.

Похований 8 вересня 2014-го в Новій Ушиці з військовими почестями.

Без Яна лишились мама та наречена.

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений орденом «За мужність» III ступеня (15.5.2015, посмертно), в школі, котру він закінчив, встановлено пам’ятну дошку випускникові Яну Даманському.