Представники Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради з навчальним візитом відвідали місто Львів

23 Жовтня 13:57

21-23 жовтня начальник Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради Ігор Єсін та головний спеціаліст управління Андрій Єфимович з навчальним візитом відвідали місто Львів. Мета візиту – обмін знаннями щодо покращення доступності та організації інклюзивних медичних та реабілітаційних послуг, ознайомлення з передовими практиками в галузі реабілітаційної медицини та управління на місцевому рівні.

Учасникам заходу презентували два потужних реабілітаційних центри Львівської громади «Незламні» та «Галичина», які надають послуги  з фізичної, психологічної та психосоціальної реабілітації людям, які постраждали внаслідок військової агресії росії проти України та іншим категоріям населення, які цього потребують, через інші травми та хвороби.

Під час навчального візиту було презентовано та обговорено анкети для проведення громадського контролю щодо доступності медичних та реабілітаційних послуг, структуру Дорожніх карт щодо покращення доступу до якісних медичних послуг для людей з інвалідністю та інших мобільних груп населення в кожній громаді. Учасники заходу розглянули основні принципи взаємодії в процесі роботи, комунікації та надання послуг людям з інвалідністю, принципи організації та реалізації послуг з фізичного супроводу  людей з інвалідністю на кріслах колісних та людей з інвалідністю з порушенням зору.

Цікавим в навчальному візиті було ознайомлення з Хабом асистивних технологій Momentum Wheels for Humanity для забезпечення асистивними засобами. Унікальністю Хабу є те, що команда закладу надає пацієнтам повний цикл забезпечення допоміжними засобами реабілітації, що передбачає: підбір засобу, його налаштування, навчання використанню засобом та подальше спостереження за його використанням. Окрім забезпечення допоміжними засобами, Хаб функціонує як навчальний осередок для фахівців сфери охорони здоров’я, соціального захисту та інших учасників, які потребують сучасних знань у цій сфері.

Цей захід проведений Національною Асамблеєю людей з інвалідністю України в рамках проєкту «Інклюзивні реабілітаційні послуги» та став можливим завдяки агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «Говерла».  Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди Уряду США.