Топ теги:
Попередження

Правила пожежної безпеки під час опалювального осінньо-зимового періоду

10 Листопада 9:58


Щороку з настанням осінньо-зимового періоду збільшується кількість пожеж, травмування та загибель людей на них через елементарне недотримання та нехтування правилами пожежної безпеки при користуванні нагрівальними електро і газовим приладами, а також при експлуатації пічного опалення.
Коростенське районне управління Головного управління ДСНС України у Житомирській області звертається до громадян району та міста з проханням в осінньо-зимовий період дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки. Перш за все користуватися тільки справними та сертифікованими в Україні нагрівальними електроприладами. Не залишати їх без нагляду навіть на короткий час, обов’язково вимикати електроприлади на ніч та виходячи з дому. Не застосовувати в запобіжниках електричної системи саморобні плавкі вставки.
Ще одна велика помилка людей, причому всіх вікових категорій, – використання для обігріву приміщення приладів для приготування їжі. Популярністю в цій справі користуються як електроплитки, так і газові плити. Наголошуємо: це суворо заборонено! У випадку з електроплитою може статися пожежа. Газова піч більш небезпечна: ймовірне отруєння чадним газом.
У разі виникнення пожежі треба одразу припинити подачу електроживлення. Після знеструмлення прилад можна накрити щільною ковдрою і таким чином загасити полум’я. Якщо електроприлад загорівся, його не можна гасити водою, адже вода добре проводить електрику що може призвести до ураження струмом. Забороняється тягнути за електричний шнур руками, а також чіпати оголені дроти.
Перед початком опалювального сезону котельні, теплогенераторні й калориферні установки, печі та інші опалювальні прилади мають бути перевірені й відремонтовані. Очищення димоходів та печей від сажі потрібно протягом усього опалювального сезону. На горищах усі димові труби і стіни, в яких проходять димові канали, повинні бути підштукатурені та побілені.
Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при користуванні пічним опаленням!
Очищення димоходів та печей від сажі потрібно проводити перед початком, а також протягом усього опалювального сезону, а саме:
– опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі – не рідше одного разу на три місяця;
– печей та осередків вогню безперервної дії – не рідше одного разу на два місяця;
Згідно правил пожежної безпеки в Україні:
– печі та ін. опалювальні прилади повинні мати протипожежні розділки від горючих конструкцій, що відповідають вимогам будівельних норм;
– підлога з горючих матеріалів повинна захищатися металевим листом розміром 0,7×0,5 м, що розташовується своїм довгим боком вздовж печі;
– на горищах усі димові труби і стіни, в яких проходять димові канали, повинні бути проштукатурені та побілені;
– димові труби будівель з покрівлями з горючих матеріалів повинні бути обладнані надійними іскрогасниками;
-попіл і шлак, які вигрібають з топки, необхідно заливати водою та виносити в місця, спеціально для цього відведені. Не дозволяється висипати їх поблизу будівель;
– улаштування тимчасових печей (буржуйок) у приміщеннях не дозволяється.
Під час експлуатації пічного опалення не допускається:
-залишати печі, які топляться, без догляду або доручати нагляд за ними дітям;
– користуватися печами й осередками вогню, які мають тріщини;
– розміщати паливо й інші горючі речовини безпосередньо перед топковим отвором;
– зберігати незагашені вуглини та золу в металевому посуді, встановленому на дерев’яній підлозі або горючій підставці;
– сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
– застосовувати для розпалювання печей легкозапалювальні та горючі речовини;
– використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки; здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топки;
– закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо.
Для попередження виникнення пожеж радимо не використовувати саморобні обігрівачі. Не можна залишати опалювальні прилади без нагляду, навіть на короткий термін. Нагрівальні частини електронагрівальних приладів мають бути захищені від зіткнення з горючими матеріалами, а самі прилади встановлені на поверхні з негорючого матеріалу. Якщо ж електроприлад загорівся, ні в якому разі не гасіть його водою, відключіть прилад від електричного живлення (наприклад вимкніть запобіжники) та повідомте до служби порятунку «101».
Звертаємося до батьків з проханням не залишати дітей без нагляду дорослих! Розповідайте своїм дітям про небезпеку при поводженні з вогнем, навчайте їх правилам пожежної безпеки!
Зберігайте сірники та запальнички в недоступних для дітей місцях! Шановні батьки, життя дітей у ваших руках!!!

Чат-бот Гаряча лінія