Топ теги:
Попередження

Податкова знижка

2 Червня 8:16

 

 Податкова знижка – це документально підтверджена сума витрат платника податку протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати. Порядок застосування податкової знижки передбачений ст.166 ПКУ.

   Право на податкову знижку має фізична особа-підприємець, яка є найманою особою, виключно до доходів, одержаних протягом року у вигляді заробітної плати, яка понесла витрати у вигляді:
– Сплати відсотків по іпотеці.
– Внесків на користь українських навчальних закладів усіх типів, якщо оплачувалася власне навчання або навчання близьких родичів.
– Оплати лікування платника податків або членів його близьких родичів у медзакладах.
– Сплати страхових платежів за договорами довгострокового страхування життя.
– Оплати допоміжних репродуктивних технологій (частково).
– Оплати вартості державних послуг, пов’язаних з усиновленням.
– Суми витрат на переобладнання автомобіля для роботи на газу або біопаливі.
– Оплати витрат на будівництво (придбання) доступного житла.
 
   Сума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу. 
 
   Заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом .

   Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався  правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

 

 

Чат-бот Гаряча лінія