Топ теги:
Попередження

Підписано Маморандум про співпрацю з Німецьким Фондом Маршала США (GMF)

14 Липня 14:09

Коростенський міський голова, Володимир Москаленко, здійснив робочу поїздку до Риму, де в рамках міжнародної конференції Ukraine Recovery Conference 2025 було підписано Меморандум про співпрацю між Коростенською громадою та Німецьким фондом Маршала США (The German Marshall Fund of the United States, GMF).

GMF — це провідна трансатлантична організація, заснована у 1972 році на знак вдячності США за План Маршала. Фонд зміцнює співпрацю між Північною Америкою та Європою, підтримує розвиток демократії, сталих громад та ефективного врядування. GMF активно допомагає країнам Східної Європи, зокрема Україні, у процесі відбудови, інтеграції та модернізації.

Офіси GMF розташовані в таких містах:

  • Вашингтон (США) — головний офіс, координує глобальну діяльність Фонду, трансатлантичну політику та безпекові ініціативи;

  • Берлін, Париж, Брюссель, Варшава, Бухарест, Белград та Анкара — регіональні офіси у Європі, які реалізують програми з питань демократичного врядування, стійкості громад, кліматичної політики, безпеки, молодіжного лідерства та міжнародного партнерства.

Фонд веде численні програми, серед яких:

  • Ukraine Cities Partnership (UCP) — ініціатива зі створення партнерств між українськими громадами та європейськими містами;

  • Building Resilient Communities — програма підтримки місцевої демократії та громадської участі;

  • Leadership Programs (Marshall Memorial Fellowship, Transatlantic Inclusion Leaders Network) — розвиток молодих лідерів і посадовців;

  • Alliance for Securing Democracy — боротьба з гібридними загрозами та інформаційною дезінформацією;

  • Urban and Regional Innovation — підтримка сталого розвитку міст, інновацій в управлінні та місцевої економіки.

В рамках Конференції з відбудови України, яка проходила 10-11 липня в Римі, GMF провели два форуми, на яких були пристуні Володимир Москаленко з начальницею відділу міжмуніципального та міжнародного співробітництва Аліною Семененко. На дводенних форумах зустрілись з представниками міжнародних та національних організацій, які допомагають українським громадам у відбудові та відновленні. Серед них, Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (IER), Генеральний директорат регіональної та міської політики Європейської Комісії (DG REGIO), Агентство відновлення України, ГО “Міські реформи” та ін.

Більше про результати Конференції можна ознайомитись на сайті Міністерства розвитку громад і територій .

Підписання Меморандуму між Коростенем та GMF відкриває нові можливості для громади у пошуку партнерів, залученні ресурсів та реалізації стратегічних ініціатив. У рамках співпраці планується посилення міжнародної взаємодії, розробка спільних проєктів та технічна допомога у сфері муніципального управління.

Серед пріоритетних напрямків співпраці:

  1. Місцева демократія та залучення. Підтримка міста у розвитку процесів участі, які зміцнюють місцеву демократію та самоврядування.
  2. Міське планування та розвиток. Допомога в розробці концепції та підготовці міських планів та проєктів, які сприяють сталому та стійкому відновленню та переплануванню міста, сприяють поверненню громадян та місцевому економічному зростанню.
  3. Інженерія та інфраструктура. Допомагати в редизайні критично важливої інфраструктури, включаючи енергетику, водопостачання, утилізацію відходів, лікарні та транспорт, надаючи пріоритет сталості та відновлюваності.
  4. Фінансування. Надавати підтримку в забезпеченні фінансування, необхідного для реалізації планів шляхом надання рекомендацій щодо фінансової спроможності проєктів та їхньої прийнятності для банків, інноваційних фінансових рішень, а також відповідних можливостей та партнерів.
  5. Розбудова спроможності та обмін знаннями. Надавати місту послуги з розбудови спроможності та розвиток людських ресурсів, а також ділитись набутими знаннями та передовим досвідом з містами по всій Україні, які працюють на шляху до сталого відновлення.

Поїздка та підписання документу стали важливим кроком у зміцненні міжнародної співпраці та підтвердженням відкритості Коростенської громади до нових можливостей у процесі післявоєнного відновлення та сталого розвитку.

Візит Корстенської громади став можливим завдяки підтримці Німецького Фонду Маршала США. 

Чат-бот Гаряча лінія