Топ теги:
Попередження

Ознайомча екскурсія депутатів до бібліотеки

2 Липня 13:08

   1 липня до центральної міської бібліотеки публічної бібліотеки Коростенської МТГ завітала делегація депутатів Коростенської МТГ на чолі із секретарем Олександром Олексійчуком з метою ознайомчої екскурсії на предмет діяльності установи. Директор Галина Боцман подарувала голові делегації  видання про історію закладу. Ознайомила гостей із структурою бібліотеки:  відділом обслуговування – читальним залом та абонементом, інноваційно-інформаційним центром, методико – бібліографічним відділом. Було звернуто увагу,  що із створенням Коростенської МТГ значний обсяг роботи додався  відділу комплектування і обробки літератури.
    Оскільки публічна бібліотека має розгалужену систему бібліотек, керівник запропонувала ознайомитися з роботою інших бібліотек – філій за допомогою сучасних інноваційних технологій, переглянувши портфоліо.  Галина Іванівна зосередила увагу присутніх на формах роботи онлайн як заміна масових форм роботи, на які перейшли бібліотекарі у зв’язку з пандемією COVID – 19 та кількості створених відео продуктів, та ефективності через перегляди в соціальних мережах. У своїй розповіді керівник повідомила про проектну діяльність бібліотек, зокрема: «Вільний простір», «Бібліотека суспільного простору», «Від SMART – бібліотеки до розумного міста». Секретар міської ради поцікавився інформацією про участь колективу у міжнародних та всеукраїнських проектах, на що отримав відповідь про перемогу в державній програмі «Поповнення книжкових фондів», ініційованої Українським інститутом книги, інвестувавши  близько 160 тисяч гривень  у фінансування публічної бібліотеки у формі книжкових літературних новинок – 1293 примірники книг. 
    Директор поділилася враженнями про відвідування Книжкового Арсеналу – мистецького заходу, який допомагає бути в курсі  книжкових новинок. Ціни на видання зайвий раз доводять, що середньостатистичному українцю придбати книгу не по кишені і саме бібліотеки можуть задовольнити запити читачів за умови фінансування бібліотек на придбання літератури. По ходу отримання інформації у гостей виникло запитання, чи запезпечують бібліотеки літературою навчальний процес, на що методист Світлана Коржук відповіла, що це питання на контролі у кожного бібліотекаря на робочому місці і по мірі проведення тендерних процедур відбувається придбання відсутніх видань.
    Наступною зупинкою в екскурсії стала читальна зала, де Галина Іванівна познайомила  із видавничою діяльністю бібліотек та запропонувала  взяти участь у міні-опитуванні «Творимо бібліотеку майбутнього разом!». Така креативність привернула увагу представників депутатського корпусу. Сьогодні промоція читання є одним із провідних напрямів роботи публічних бібліотек, тому на розсуд учасників було запропоновано 6 питань: «Що Ви відчуваєте коли, читаєте?», «З яких книг складається Ваша книжкова полиця?», «Якому формату читання Ви надаєте перевагу», «Ваше бачення майбутнього бібліотек Коростенської МТГ», «Ваш особистий спогад, пов’язаний з бібліотекою», «Для Вас бібліотека – це…». На запропоновані питання депутати відповіли: коли  вони читають, то відчувають задоволення, фантазію, прогрес та живуть сюжетом; більшість надають перевагу паперовим книгам, а деякі читають й електронні. Щодо майбутнього бібліотек Коростенської МТГ, то потрібно збільшувати книжкові фонди новими сучасними виданнями, продовжувати проводити цікаві заходи для всіх вікових категорій читачів; для наших гостей бібліотека – це знання, розум, любов, інформаційний потенціал та відкриття чогось нового.
    Завершальна розмова відбулася на абонементі, де гості познайомилися із книжковими скарбами відділу та побачили обслуговування користувачів.  Директор озвучила проблеми, наголосивши на виділенні коштів на 2021 рік на придбання нової літератури з метою поповнення книжкового фонду та звернула увагу, що прилегла територія бібліотеки – філії  №3для дітей потребує благоустрою  з метою створення естетичного облаштування. В адміністратора є бачення облаштування території – бібліотечної тераси. Екскурсія – знайомство закінчилася, голова делегації Олександр Олексійчук пообіцяв посприяти у виділенні коштів на придбання літератури.

 

 

Чат-бот Гаряча лінія