Оформити документи по єВідновленню відтепер можна швидше

14 Серпня 9:23
Реалізовані оновлення, які дозволять пришвидшити процес отримання допомоги для ремонту пошкодженого житла по державній програмі єВідновлення, а також зроблять програму доступнішою та зручнішою.
І. Відтепер, під час заповнення заяви на допомогу через застосунок Дія громадяни можуть одразу замовити довідку про несудимість. Цей документ є необхідним, щоб підтвердити, що особа, яка претендує на кошти, не вчиняла злочинів проти основ національної безпеки.
🕛Раніше перевірка цієї інформації була одним з тривалих етапів у роботі комісій місцевої влади, які визначають суму виплати. Тепер цей процес автоматизовано і час очікування рішення комісії суттєво скоротиться.
Отримання довідки про несудимість через Дію є безкоштовним і в більшості випадків займає лише декілька хвилин, оскільки інформація генерується з реєстрів.
ІІ. Виплату по програмі єВідновлення тепер можуть отримати законні представники власників пошкодженого житла.
Це стосується випадків, коли одноосібним власником пошкодженого майна є неповнолітні чи недієздатні особи, яким призначено опікуна.
🏢Щоб подати заяву необхідно звернутись в ЦНАП та надати підтверджуючі документи, що людина є законним представником. В такому випадку кошти будуть зараховані на картку єВідновлення відкриту на ім’я законного представника.
Нагадаємо, програма єВідновлення розпочала роботу в травні 2023 року. За цей час 65 тисяч родин отримали кошти для ремонту пошкодженого житла на загальну суму в 7 млрд грн. Також 9 тисяч сімей отримали житлові сертифікати, а 3 тисячі вже придбали за них нові домівки.
Сервіс єВідновлення реалізується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерством цифрової трансформації України за сприяння проєкту “Підтримка цифрової трансформації”, що фінансується USAID та UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.