Новий етап міжнародної співпраці: Коростень познайомився з муніципалітетом міста Малверн, Велика Британія

11 Жовтня 15:38

Коростенська міська рада продовжує активно розвивати міжнародне співробітництво, і 10 жовтня 2024 року відбулася важлива онлайн-зустріч між представниками нашого міста та муніципалітетом міста Малверна, Великої Британії.

Зустріч була організована в дружній атмосфері та мала на меті знайомство із муніципалітетом міста Малверн, налагодження зв’язків між двома містами. Учасники обговорили можливі напрямки співпраці в сферах культури, туризму та освіти.

«Ми різні громади, але це важливо для нас будувати спільноту через спільні культурні та освітні проєкти» – Лінда Блейк, секретар міської ради Малверна

Окрему увагу було приділено перспективам обміну досвідом у формування демократії. Також було зазначено про важливість культурного обміну, який сприятиме зміцненню міжнародної дружби та взаєморозуміння.

«Ми із задоволенням хотіли б побачити як живуть українці та навчитись готувати деруни. Також цікавить досвід Коростеня у побудові побратимських відносин із муніципалітетами інших країн» – Мерилін Беркс, мер району Малверна

Наразі у місті Малверн знайшли прихисток понад 400 українців, серед яких 15 коростенців.

Завдяки таким зустрічам Коростенська міська рада відкриває нові горизонти для міжнародної співпраці, що сприятиме розвитку громади та підвищенню якості життя мешканців міста.

Висловлюємо щиру подяку нашій коростенці Ользі Краєвській, офіцерці зв’язку «Homes for Ukraine» районної ради Малверн-Хіллз та екс-депутату Коростенської міської ради Андрію Краєвському, адже завдячуючи їх ініціативі та підтримці відбулась ця зустріч.

З нетерпінням чекаємо на подальші кроки у взаємодії з британськими колегами та реалізації спільних проектів.

Інформаційна довідка про місто Малверн:

Малверн (Великобританія) — це спа-містечко, розташоване в графстві Вустершир, на західному схилі мальовничих Малвернських пагорбів, які є частиною території визначної природної краси. Місто має багату історію, починаючи від залізної доби (приблизно за 1000 років до н.е.), коли в околицях існували укріплення, і до сьогодні відоме своїми лікувальними джерелами.

Великі міста поруч: Бернінгем – 45 км, Лондон – 155 км,
Оксфорд – 85 км.

Малверн є найбільшим населеним пунктом у парламентському окрузі Західного Вустерширу та району Малверн -Гіллз , а також є адміністративним центром округу. Цивільною парафією (місцевий уряд) керує міська рада Малверна зі своїх офісів у Грейт-Малверні.

Політичний устрій

Малверн є цивільною парафією (місцевий уряд) і має власну раду, Малверн Таун Кансіл. Діючий мер міста — Лінда Блейк, яка була обрана в 2023 році. Крім того, місто є адміністративним центром району Малверн Хіллз у межах графства Вустершир.

Населення

Станом на перепис 2011 року, населення міста складало приблизно 29,626 осіб. Малверн також входить до більшого міського району, який включає сусідні парафії, з загальною кількістю мешканців близько 34,500 осіб.

Географія і клімат

Місто знаходиться в гірській місцевості. Клімат тут помірний, з впливом Атлантики. Літо тепле, максимальна температура може досягати +35.8°C (рекорд 1990 року), а зими відносно м’які з рідкісними сильними морозами, хоча іноді можливі температури до -20°C. Середня кількість опадів — 740 мм на рік.

Промисловість

Основні галузі промисловості Малверна зосереджені на туризмі, який стимулюють численні лікувальні джерела та історичні пам’ятки. Також в околицях міста розташовані підприємства, що спеціалізуються на науково-дослідних розробках, зокрема в галузі електроніки та телекомунікацій, які отримали розвиток після Другої світової війни.

Автомобілі виготовлялися в Малверні з 1894 року компанією Santler (перший британський бензиновий автомобіль) і з 1910 року компанією Morgan Motor Company , одним із найдовше існуючих у світі приватних конструкторів автомобілів, що випускаються серіями.

Спеціалізовані скляні трубки та предметні стекла для мікроскопів виробляє Chance Brothers на своїй фабриці в Малверні. Також Малверн є центром сільськогосподарської промисловості і садівництва.

Цікаві факти

• Малверн відомий своїми лікувальними джерелами, і саме тут у 19 столітті набув популярності метод водолікування.
  • Місто пов’язане з видатним композитором сером Едвардом Елгаром, який народився та жив у цьому регіоні.
  • Пагорби Малверн мають стародавнє укріплення часів залізної доби, відоме як British Camp, яке є популярним туристичним місцем.

Це місто приваблює як своїми історичними пам’ятками, так і природними ландшафтами, що робить його чудовим місцем для відвідування.