«Національні традиції, що формують нашу стійкість»

19 Червня 18:41

19 червня в парку “Древлянський” пройшов День спільнодії, що покликаний нагадати важливість піклування про ментальне здоров’я та формування власної стійкості. Захід відбувся в рамках проєкту “Ти як?”- Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи Олени Зеленської та при підтримці координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету міністрів України і всесвітньої організації охорони здоров’я “World Health Organization Ukraine”.

Модераторкою заходу виступила Ірина Гладка, регіональна координаторка Всеукраїнської програми ментального здоров’я, радниця голови Житомирської обласної військової адміністрації з гуманітарних питань і ментального здоров’я. На свято завітали: перша заступниця начальника Житомирської обласної військової адміністрації Наталія Остапченко, міський голова Володимир Москаленко, начальник Коростенської районної військової адміністрації Олег Рябой, начальник Житомирської районної військової адміністрації Юрій Тарасюк, директорка департаменту соціального захисту Житомирської обласної військової адміністрації Олена Грищук та багато інших поважних гостей. Метою заходу стала актуалізація важливої ролі Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у формуванні стійкості українців та їх відновлення через мистецтво та культуру.

Присутні вшанували пам’ять воїнів-героїв, загиблих захищаючи Україну. Колективи Палацу культури імені Тараса Шевченка подарували свої незабутні виступи, а виставка картин художників, майстрів народного мистецтва вразила гостей різноманіттям стилів та технік написання. Жителі та гості міста мали змогу відвідати Волонтерський ярмарок на підтримку ЗСУ, на якому були представлені: кулінарні заходи, на яких гості отримали задоволення від продемонстрованих кулінарних майстер-класів та скоштували безліч смаколиків, інтерактиви для дітей та дорослих, дитячі розважальні локації та ще багато цікавостей. Захід продемонстрував, що культурна, творча, духовна активність – це важливий елемент формування стійкості та відновлення людини, яка має травматичний досвід війни. Багата й насичена культурологічна, мистецька та ресурсна програма Дня спільнодії дозволила учасникам стати частиною потоку національної ідентичності, дозволила розкрити свій потенціал та сформувати своє власне «Я».